Wawrzyn Pawła Konrada dla Powiatowej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie

Wawrzyn Pawła Konrada – pierwszego drukarza lubelskiego za rok 2011, w kategorii Publikacje Bibliotek Województwa Lubelskiego za książkę „Zwykłe – Niezwykłe Ziemi Hrubieszowskiej” Jury Konkursu przyznało Powiatowej Bibliotece Publicznej im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie.

Reklamy

Publikacja powstała w związku z realizacją projektu „Wydanie promocyjnego albumu o Ziemi Hrubieszowskiej”, wdrażanego na operację z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013.

Album złożono i wydrukowano w wydawnictwie Comernet Sp. z o.o. w Lublinie. Format 21×29 cm, papier kredowy 150g, twarda lakierowana okładka, obwoluta. Wersja trójjęzyczna polsko-angielsko-ukraińska.

Na jego zawartość składa się ponad 200 fotografii, których bohaterem jest niepowtarzalny krajobraz hrubieszowszczyzny, cud architektury czy przyrody a także ludzie, mieszkańcy tej krainy,  uchwyceni „okiem obiektywu” w zwykłych lub niezwykłych dla siebie chwilach.

Autorzy fotografii to amatorzy, mieszkańcy ziemi hrubieszowskiej. Jednakże ich wrażliwość, pozwoliła uchwycić piękno w „zwykłym otoczeniu” i otworzyć oczy czytelnika na „niewidzialne”…

Nagroda jest niewątpliwie wielkim wyróżnieniem dla  zespołu biblioteki, jak też uhonorowaniem i  uznaniem dla autorów zamieszczonych w nim fotografii.

Zapraszamy do lektury publikacji i odkrywania Ziemi Hrubieszowskiej, miejsca niezwykłego i magicznego, gdzie Wschód spotyka się z Zachodem, a historia przeplata z współczesnością.

Album do nabycia w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie.