Wędrówka do Krainy Świętego Mikołaja

HrubieszówKołacinek

Reklamy

W dniu 10 grudnia Stowarzyszenie „Mamy Siebie” w Hrubieszowie zabrało 40 poszukiwaczy przygód z powiatu hrubieszowskiego i zamojskiego do Kołacinka – Krainy Świętego Mikołaja odległej o 400 km od Hrubieszowa.

***

A wszystko to było możliwe dzięki dotacji otrzymanej z Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lublinie i jak zwykle wsparciu naszych drogich sponsorów.

Wczesnym rankiem wyruszyliśmy z ogromnym zaciekawieniem, wygodnym autokarem, z zaprzyjaźnionymi kierowcami na spotkanie ze Świętym Mikołajem. O 13.30 otworzyły się przed nami wrota Krainy. Spacer rozpoczęliśmy bajkową ścieżką, gdzie spotkaliśmy naszych przyjaciół ze świata bajek i baśni oraz odwiedziliśmy Św. Mikołaja i Dziadka Mroza.

Przewodnikiem grupy była Baba Jaga (całkiem niegroźna). Po ciepłym posiłku, każdy uczestnik mógł puścić w zapomnienie swoje złe uczynki za pomocą Młynu do mielenia złych uczynków. Wszyscy podróżnicy skorzystali z okazji i otrzymali „Magiczny Akt Zapomnienia” od samego Świętego Mikołaja.

Kolejnym etapem wycieczki było odciśnięcie pamiątkowej monety z wizerunkiem Św. Mikołaja. Następnie przewodnik zabrał nas do kina „Pod dzwoneczkami”. Po prelekcji bajki wszyscy zabrali się do wykonania pracy plastycznej. W nagrodę każda praca otrzymała pamiątkową pieczęć, naklejkę i chorągiewkę.

Mieliśmy również okazję przy pomocy bombardiera i jego prawdziwej armaty wystrzelić 46 gwiazdek do nieba, które spełniają życzenia.

Na zakończenie wyprawy w magicznej Krainie odbyło się najbardziej oczekiwane spotkanie ze Świętym Mikołajem w sali tronowej, gdzie każdy został obdarowany prezentem oraz mógł usiąść w wygodnym fotelu samego Św. Mikołaja. Pamiątkowe zdjęcia, radość i niesamowite wrażenia jakie towarzyszyły każdemu uczestnikowi, uświadomiły nam – organizatorom, że warto chociaż na kilka tych chwil oderwać dzieci od szarej codzienności, aby zobaczyły świat pełen magii, cudów i po raz kolejny uwierzyły, że życzenia spełniają się naprawdę.

***

info i foto:
Stowarzyszenie Mamy Siebie
w Hrubieszowie

_________________________________________________

Zdjęcia »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009