Weekendowy wyjazd w góry – sprawdzony pomysł na szybki urlop

Potrzebujesz odpoczynku po ciężkim tygodniu pracy? Chcesz naładować akumulatory, ale lubisz także aktywne formy spędzania wolnego czasu? Weekendowy wypad w Tatry to strzał w dziesiątkę! Jakie atrakcje warto wziąć pod uwagę, gdzie można najlepiej zregenerować siły i przeżyć niezapomniane chwile?

Reklamy

 

Zdobywaj górskie szczyty

Jesteś fanem aktywnego wypoczynku? W Tatrach znajdziesz formy relaksu, które doskonale odpowiadają Twoim indywidualnym preferencjom. Oprócz korzystania z wyciągów narciarskich w sezonie zimowym, możesz wybrać także piesze wędrówki, np. do Doliny Pięciu Stawów, Doliny Kościeliskiej czy nad Morskie Oko. Doświadczeni piechurzy mogą spróbować swoich sił na czerwonym szlaku Orlej Perci, który jest znany z ekstremalnych warunków. Wędrówkę najlepiej zacząć ze schroniska „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej.

Odpoczynek w SPA

Weekend w górach nie musi oznaczać ciągłego przemierzania kolejnych szlaków i zdobywania szczytów. Miłośnicy relaksu także znajdą wiele możliwości wypoczynku w najlepszym wydaniu. Zależy Ci na regeneracji sił po aktywnie spędzonym dniu? Wybierz się do jednego z licznych ośrodków SPA, w których można skorzystać z wielu relaksujących masaży oraz zabiegów kosmetycznych. Lokalne hotele i ośrodki wellness zapewnią Ci dostęp do basenów, sauny, jacuzzi oraz innych atrakcji, a Ty zrelaksujesz się w miłej atmosferze.

A może kurs wspinaczki skalnej?

Weekendowy wyjazd w Tatry to także znakomita okazja, żeby zdobyć nowe umiejętności. Interesują Cię ekstremalne emocje i lubisz pokonywać własne ograniczenia? Kilkudniowy kurs wspinaczki z pewnością spełni wszystkie Twoje oczekiwania! Wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy nauczą Cię jak zdobywać górskie szczyty, obsługiwać specjalistyczny sprzęt i zadbać o swoje bezpieczeństwo, a to wszystko w malowniczej scenerii Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Dzięki intensywnemu treningowi będziesz w stanie wiązać węzły, asekurować się i wychodzić cało z każdej opresji. Postaw na aktywne sposoby spędzania wolnego czasu i sprawdź rekomendowane przez nas wycieczki w Tatry!

 

fot. mat. sponsora