19 kwietnia 2024

Wejście smoka

Wybierając się na ten mecz, miałem pewne obawy, co do końcowego wyniku. Mecz rozgrywany na wyjeździe jest zawsze trudny, a każdy punkt wywalczony jest niewątpliwie sukcesem. Kryształ odniósł następny sukces wygrywając spotkanie i wywożąc z grząskiego terenu kolejne 3 punkty.

Nord 98 Wysokie 0-3 (0-2) Kryształ Werbkowice

Nord:A.Zdunek, Jakubczak, Litwiniec, Popik, Wińkowski, Dudek, Magryta, S.Zdunek(46`Welchan), Kaszuba(60`Naczas), Wysoczyński, Adamczuk

Kryształ: Suchodolski, Paweł Musiał, Krupa, Pomykała, Wyszyński, P. Kaczoruk, Wójtowicz (86`B.Juszczuk), Reszczyński, Śmiałko, Mac, Brzozowski (89`Hadło)

Bramki: Śmiałko(2`), Mac(8`), Pomykała(79`)

Żółte kartki:Wińkowski, Wysoczyński – Paweł Musiał, Bartłomiej Reszczyński

Najlepszy zawodnik meczu: Krupa

Początek I połowy to jak zwykle „wejście smoka” naszej drużyny. Zawodnicy z Wysokiego nie bardzo wiedzieli, co się dzieje na boisku. Piłkarze Kryształu rozklepali dosłownie obronę gospodarzy w ciągu 8 minut. I tak w 2 minucie Śmiałko zachowuje się jak rasowy napastnik, mija dwóch zawodników i strzela pod poprzeczkę – bramkarz Nordu wyciąga piłkę z siatki. Kolejna akcja to rzut wolny w roli głównej duet Brzozowski – Mac. Do rzutu wolnego podchodzi Brzozowski strzela silnie po ziemi, piłkę przed siebie wybija bramkarz gospodarzy, a dobija skutecznie Mac. 8 minuta i mamy 2 zero.

więcej>>

tekst i zdjęcia:

Wyniki pozostałych meczów Zamojskiej Klasy okręgowej:

Korona Łaszczów[Świderek x2, Dyda] 3-1 Victoria Łukowa/Chmielek [Leniart]Płomień Spartan Nieledew 0-4 Olimpiakos Tarnogród [Rozwadowski x3, Antolak]Unia Hrubieszów 0-4 Roztocze Szczebrzeszyn [Bielec, Sawic, Gałka, Ślązak – sam.]Nord 98 Wysokie 0-3 Kryształ Werbkowice [Śmiałko, Mac, Pomykała] – sędzia Swacha
Ostoja Skierbieszów [Goździuk x3] 3-2 Huczwa Tyszowce [Paszkiewicz x2]Orzeł Tereszpol [Róg, Kiełbus, Król] 3-1 Granica Lubycza Królewska [Kowalczuk]Sparta Wożuczyn [Mroczka, Jurczyszyn] 2-1 Omega Stary Zamość [Blonka]Hetman II Zamość [Szkamruk] 1-1 Olender Sól [Kusiak]