Wernisaż wystawy Rozalii Cios

„Przyszło nam pełnić rolę, którą dał nam los, choć to się nam nie podoba, nic nie trwa wiecznie. Chwytać ostatnie strzępki czasu…”(Rozalia Cios)

Reklamy

W piątek 9 maja w Hrubieszowskim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy pod nazwą „Moje fascynacje i zauroczenia” autorstwa Rozalii Cios.

Imprezę uświetniło widowisko poetycko – muzyczne w wykonaniu działającej przy HDK grupy teatralnej ACRIMONIUM „Śpiewa dla Róży słowik zakochany” na podstawie poematu „Szanfary” (IX) Juliusza Słowackiego.

ROZALIA CIOS

Urodziła sie w Oszczowie. We wczesnym dzieciństwie zmarła jej matka. W wieku czternastu lat została całkowicie sierotą. Brak rodziców i ciężkie lata powojenne uniemożliwiły jej podjecie nauki w szkole o kierunku plastycznym.

Od dzieciństwa zauroczona była przyrodą. W wieku kilkunastu lat powstały pierwsze akwarele.

Zamieszkała w Hrubieszowie i tu ukończyła szkołę krawiecką.

Dalsze wykształcenie zdobyła już po założeniu rodziny. Odbyła studia magisterskie na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

Dorosłe życie poświęciła pracy zawodowej i trójce wspaniałych synów. Obecnie jest emerytką. Od kilku lat wróciła pasja malowania.

Rozalia Cios uczestniczyła w kilku wystawach zbiorowych i indywidualnych. Jej ulubione tematy to: kwiaty, pejzaże, budowle sakralne.

Techika: akwarela i olej.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy w Małej Galerii HDK!

zobacz zdjęcia >>