„Wiele potrafię” – V Przegląd Twórczości Osób Niepełnosprawnych

Hrubieszowski Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy po raz piąty będzie miał okazję być organizatorem Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się w dniu 24 października 2013 r.

Reklamy

Jest to możliwe dzięki uzyskanej dotacji z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.  Zadanie zostało dofinansowane przez Województwo Lubelskie ze środków PFRON.

W ramach  organizowanego przeglądu pod hasłem „CAŁY ŚWIAT U MYCH STÓP”, zaproszonych zostanie 10 zespołów – osób niepełnosprawnych intelektualnie z placówek opiekuńczo – wychowawczych (Warsztatów Terapii Zajęciowej – z powiatu hrubieszowskiego oraz uczniów szkół gimnazjum i Przysposabiających do Pracy, z lekkim, umiarkowanym lub znacznym stopniem upośledzenia – z terenu województwa lubelskiego). 

Reklamy

Przegląd rozpocznie się pokazem prezentacji przygotowanych przez drużyny w formie zagadki o jakim kraju jest prezentacja, wybór kraju będzie dotyczył następujących kontynentów: Afryki, Azji, Ameryki Południowej i Ameryki Północnej oraz Australii. 

Zaproszone drużyny przygotują
–  własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną,
– prezentacja wiersza lub piosenki,
– 10 minutowy montaż słowno – muzyczny związany z hasłem przeglądu

Ponadto, w trakcie przeglądu, każda drużyna:
– wykona flagę omawianego kraju, 
– z rozsypanki ułoży ciekawe miejsca związane z danym krajem, 
– weźmie udział w kalamburach.

Na zakończenie Przeglądu wystąpi zespół „Nokaut” z SOSW w Hrubieszowie, z repertuarem piosenek znanych europejskich artystów.

Zapraszamy wszystkie chętne osoby w dniu 24 października 2013r. o godzinie 1000 do sali gimnastycznej Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie, gwarantujemy wspaniałe przeżycie oraz doskonałą zabawę.                                            

 

Regulamin ->