Wielkanoc w SP nr 3

Hrubieszów

W dniu 8 kwietnia 2009 r. uczniowie klas starszych Szkoły Podstawowej nr 3 mieli okazję poznać zwyczaje wielkanocne różnych krajów europejskich. Uroczystości przygotowane przez Szkolny Klub Europejski „Eurolandia” rozpoczął barwny korowód dziewcząt i chłopców noszących wykonane przez siebie tradycyjne kapelusze wielkanocne, zwane w Wielkiej Brytanii Easter bonnets.

Reklamy

Widzowie mieli wówczas okazję nie tylko podziwiać prace rówieśników, ale też dowiedzieć się wielu ciekawostek związanych z obchodami Świąt Wielkiej Nocy. Wszystkich uczestników powitano brawami, natomiast jury dodatkowo uhonorowało najciekawsze prace nagrodami.

Miejsce I zajęła Justyna Frąc z kl. VIb, miejsce II przypadło w udziale Mariuszowi Turewicz z kl. Va i Angeli Czychańskiej z kl. IVd, zaś miejsce III – Mai Pietrusiewicz (kl. Via) i Katarzynie Szlonzak (kl.IVa). Jury przyznało też wyróżnienia Łukaszowi Mickiewicz z kl. VIc, Renacie Krawczyk z kl. IVd oraz Karolinie Hapoń z kl. III.

Kolejną atrakcją przygotowaną na ten dzień był wyścig wielkanocny, który, jak się okazało, wywołał mnóstwo emocji. Każdy zawodnik otrzymał łyżkę, na której miał położyć pisankę, a potem, mając łyżkę w ustach, dobiec do mety; w drodze powrotnej zaś należało toczyć swoją pisankę. W kategorii klas IV zawody te wygrała Ola Daciuk (kl. IVd), wśród klas V Alicja Czwal z kl. Va, a w klasach VI był to Konrad Magdziak z kl. VIb.

Nie zabrakło również świątecznych łamigłówek. Przedstawiciele każdej z klas musieli odnaleźć nazwy państw Unii Europejskiej, ukryte w dziesięciu zdaniach. To trudne zadanie najlepiej rozwiązał Daniel Januszkiewicz z kl. VIc.

Zarówno widownia, jak i uczestnicy konkursów świetnie się bawili. Niestety, czas mijał szybko, a wraz z nim zakończyły się szkolne uroczystości wielkanocne. Zapraszamy już za rok!

Agata Mucha

Hrubieszow LubieHrubie 2009