Wielkanocny Kiermasz Palm i Pisanek

Wiosenny deszcz ze śniegiem nie przeszkodził sprzedającym i kupującym. Już od samego rana tradycyjnie każdego roku w piątek przed Niedzielą Palmową na placu Hrubieszowskiego Domu Kultury można było podziwiać wytwory rękodzieła twórców ludowych.

Reklamy

Zaprezentowali oni sztukę opartą na tradycjach regionalnych ziemi hrubieszowskiej. Pięknem zachwycały pisanki, palmy, koszyki, serwetki, stroiki i tysiące innych ozdób związanych ze świętami Wielkiej Nocy.  Szczególnie wyróżniały się w tym roku pisanki wykonane różnorodnymi technikami, m.in. pisane woskiem, wydrapywane, oklejane, batik, collage.

W tegorocznym Kiermaszu Pisanek i Palm udział wzięli:

Bronisława Ostrówka z Tyszowiec, Alfreda Urbańska z Hrubieszowa, Konrad Urbański z Hrubieszowa, Wanda Florek z Wolicy, Stanisława Serwan z Hrubieszowa, Bronisława Duda z Hrubieszowa, Henryka Gancarz ze Strzyżowa, Lucyna Sobutka z Kozodaw, Maria Graf z Ubrodowic, Regina Kurkowska z Kozodaw, Elżbieta Bitner z Wolicy, Warsztat Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie, Hrubieszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego, Warsztat Terapii Zajęciowej w Oszczowie, Koło Gospodyń z Gródka, Koło Gospodyń z Miętkiego.

Wszystkim twórców ufundowano podziękowania i drobne upominki z życzeniami świątecznymi od dyrektora Hrubieszowskiego Domu Kultury, Starosty Hrubieszowskiego i Burmistrza Miasta Hrubieszowa.

 

Organizator  Kiermasz: Andrzej Marut