Wiktoria Boniecka z hrubieszowskiej Trójki laureatką konkursu poetyckiego

Wśród laureatów Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego znalazła się Wiktoria Boniecka – uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie. Gratulujemy!

Reklamy

30 grudnia 2020 roku ogłoszono wyniki Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Moje Westerplatte”, „Mój strumień” i „Źródło” – dedykowanego św. Janowi Pawłowi II w setną rocznicę urodzin.

Konkurs został zorganizowany przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów Oddział Lubelski i Fundację Rozwoju KUL.

Reklamy

Komisja Konkursowa obradowała zdalnie w przeddzień zakończenia wyjątkowego roku. Upływające dwanaście miesięcy były bowiem poświęcone osobie Świętego Jana Pawła II. Konkursem chciano nie tylko upamiętnić tę wyjątkową Postać, ale również odpowiedzieć na słowa Karola Wojtyły: „Teraz Wy przyszliście do mnie”.

Organizatorzy w liście do uczestników, młodych poetów, podziękowali za poetyckie przyjście, za trud pochylenia się nad twórczością Świętego Jana Pawła II, za mądrą refleksję.

Na konkurs nadesłano prace z całego województwa lubelskiego. Większość uczestników stanowili uczniowie szkół podstawowych. Wśród nich znalazła się młodzież z hrubieszowskiej Szkoły Podstawowej nr 3.

30 grudnia 2020 r. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia. Wśród LAUREATÓW Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego znalazła się WIKTORIA BONIECKA z kl. VIII b, która zajęła III miejsce.

Młodej Poetce serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych!

Opiekun: Ewa Sitnik-Pogwizd


Zobacz też:

Razem na Święta – hrubieszowska Trójka w akcji charytatywnej

Razem na Święta – hrubieszowska Trójka w akcji charytatywnej


LubieHrubie na Instagramie