Wioska Gotów będzie nieczynna. Rozpoczną się prace budowlane [ZDJĘCIA]

Od 1 września 2022 roku Wioska Gotów w Masłomęczu będzie nieczynna dla zwiedzających. Związane to jest z rozpoczęciem prac nad rozbudową obiektu.

Reklamy

– Będziemy szykować teren pod rozpoczęcie budowy Centrum Dziedzictwa Archeologicznego i Kulturowego – Laboratorium Historiae Gothorum w Wiosce Gotów w Masłomęczu – informuje Wioska Gotów w Masłomęczu. – Ponadto na początku września bierzemy się do pracy nad przygotowaniem materiału filmowego i wirtualnej wycieczki po gockiej wiosce, a ekipa naszych przewodników i archeologów bierze udział w XVI Międzynarodowym Kongresie Numizmatycznym w Warszawie, by tam prezentować wyjątkowy gocki skarg rzymskich denarów z Cichobórza.

­Pewnie uda nam się jakoś zaproponować odwiedziny, po wcześniejszym umówieniu dla kilku zorganizowanych grup, ale niestety nasi przewodnicy nie będą już do Państwa dyspozycji przez 6 dni w tygodniu, bowiem przed nami wiele wyzwań, które początkowo ograniczą, a potem całkowicie uniemożliwią swobodne korzystanie z gockiej gościnności – dodają autorzy informacji.

Reklamy

­

Poniżej wizualizacje Centrum Dziedzictwa Archeologicznego i Kulturowego.­


ZDJĘCIA:

­

(źródło, wizualizacje, fot.: Wioska Gotów w Masłomęczu, Gmina Hrubieszów)


Zobacz też:

Masłomęcz: Wioska Gotów jeszcze bardziej atrakcyjna [ZDJĘCIA]

Masłomęcz: Wioska Gotów jeszcze bardziej atrakcyjna [ZDJĘCIA]