Wizyta studyjna przedstawicielek Rady Miejskiej w Czarnogórze

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Hrubieszowie Anna Świstowska i Wiceprzewodnicząca Grażyna Temporowicz reprezentowały Hrubieszów podczas wizyty studyjnej w Czarnogórze, która odbywała się w dniach 21 – 24 kwietnia.

Reklamy

 

Celem wizyty było podpisanie deklaracji o współpracy między Radą Miejską w Hrubieszowie, a Zgromadzeniem Miejskim Bijelo Polja, która pogłębi stosunki partnerskie we wszystkich obszarach, w których możliwa oraz pożądana będzie wymiana doświadczeń, a także informacji w dziedzinach kultury, edukacji i turystyki.

Deklaracje zostały podpisane przez obie strony w obecności radnych Zgromadzenia Miejskiego Bijelo Polja oraz Przewodniczącego Zgromadzenia Miejskiego Dżamala Ljuskovica, Zastępcy Przewodniczącego Zgromadzenia Miejskiego – Mijomira Vojinovica, Zastępcy Burmistrza Gminy Bijelo Polje – Nemsy Omerhodzic, Ambasador Ireny Tatarzyńskiej i Konsula Ryszarda Michalewskiego.

W trakcie wizyty studyjnej hrubieszowskie radne wzięły udział w czarnogórskich obchodach Dnia Ziemi oraz zajęciach języka polskiego dla dzieci z Bijelo Polja, które organizuje Stowarzyszenie Wspólnota Polska w Czarnogórze.

Ponadto delegacja z Hrubieszowa odwiedziła Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Podgorycy, gdzie rozmawiano o międzynarodowej wymianie dzieci.

 

źróło i fot. UM Hrubieszów