Wizyta w Straży Granicznej

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Stowarzyszenie „Mamy Siebie” w ramach projektu „”Pięknie żyć” – realizacja pozaszkolnego programu z profilaktyki alkoholowej, a współfinansowanego przez Gminę Miejską Hrubieszów, zorganizowało wyjście do Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie, dla uczestników tego projektu.

Głównym celem tej wyprawy było zwrócenie uwagi na znaczenie służby funkcjonariuszy straży granicznej dla zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa oraz kształtowanie wartości, postaw i cech w odniesieniu do pozytywnych wzorców.

Reklamy

Naszym przewodnikiem był por. SG Zbigniew Nowosad, który bardzo ciekawie i rzeczowo opowiedział nam o pracy funkcjonariuszy. Zwiedzaliśmy pomieszczenia nowoczesnej placówki, rozgościliśmy się w pokojach zatrzymań, z bliska oglądaliśmy śmigłowiec oraz sprzęt zmechanizowany wyposażony w urządzenia do zadań specjalnych. Wrażenie zrobiła na nas nowoczesna strzelnica, na której funkcjonariusze doskonalą swoje umiejętności. Mogliśmy przymierzyć okulary i słuchawki używane w czasie strzelania na strzelnicy oraz z bliska obejrzeć pistolet. W codziennej służbie pomagają funkcjonariuszom szkolone psy, które zobaczyliśmy podczas wycieczki.

Dziękujemy wszystkim osobom, dzięki którym mogliśmy zobaczyc Placówkę Straży Granicznej oraz poznać jakże, niebezpieczną pracę pracujących tam osób.

Stowarzyszenie Mamy Siebie

Zdjęcia »
zdjęcia