Wkładki przeciwpotne do ubrań – czy warto?

Gorące dni, choć dla większości są bardzo przyjemne, u niektórych wywołują lęk przed pojawieniem się dużych mokrych plam od potu pod pachami. Szczególnie widoczne są na męskich koszulach i jasnych bluzkach. Niewiele pomaga stosowanie antypespirantów i różnych tabletek. Jest jednak na to skuteczny sposób.

Reklamy

 

Wkładki przeciwpotne do ubrań

Specjalne wkładki przyklejane do ubrań wchłaniają pot i przez cały dzień na ubraniu nie pojawi się nawet najmniejsza plamka, wkładka hamuje także nieprzyjemny zapach potu.

Wkładka z jednej strony pokryta jest specjalnym materiałem o dużej chłonności, który nie przepuszcza potu do ubrania. Druga strona pokryta jest klejem i to tą stroną mocujemy wkładkę do ubrania. Na koniec dnia bez problemu usuniemy wkładkę z koszuli, nie zostanie na niej żaden ślad. Wkładki są jednorazowe, więc po odklejeniu należy ją wyrzucić.

 

 

Czy warto wydawać pieniądze i zadawać sobie trud?

 

Plamy od potu nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale po krótkim czasie powodują odbarwienie bluzki lub koszuli. Trzeba będzie je wyrzucić. Opakowanie wkładek na 2 miesiące to koszt ok.30 zł, natomiast nowa koszula lub bluzka to ok. 80 zł. Zakładanie wkładek też nie jest trudne i zajmuje 2, 3 minuty. Dzięki wkładkom ubrania dłużej zachowają swój łady wygląd i można rzadziej je prać.

Wkładki przeciwpotne są całkowicie bezpieczne dla skóry i dla ubrań. Tkanina, z której zostały wykonane jest bardzo delikatna i nie wywołuje żadnych podrażnień, nawet u osób wrażliwych. Cienki materiał sprawia, że są dyskretne i nie widać ich nawet pod cieniutką bluzką. Unisex sprawia, że mogą być stosowane zarówno przez mężczyzn jak i kobiety. W zależności od producenta można kupić je w kolorze białym, beżowym lub bezbarwne. Te ostatnie są najbardziej uniwersalne, można stosować je do ubrań zarówno z długim, jak i krótkim rękawem.

Należy pamiętać, że wkładki nie powodują zmniejszenia wydzielania potu, jedynie go zatrzymują. Należy nadal więc dbać o codzienną higienę i używać antypespirantów i dezodorantów.

Czasami w pozbyciu się nadpotliwości i nieprzyjemnego, intensywnego zapachu pomaga także zmiana diety. Naturalny proces pocenia się służy wydalaniu toksyn z organizmu. Przy zdrowym odżywianiu pot jest bez zapachu, wydzielany jest w niewielkich ilościach. Spożywanie produktów wysokoprzetworzonych wpływa na zwiększenie ilości wydalanego potu i jego intensywny zapach, bo ilość toksyn do wydalenia jest znacznie większa. Podobnie niekorzystny wpływ mają używki i palenie papierosów. Wkładki przeciwpotne neutralizują skutki, natomiast nie mają wpływu na przyczyny nadmiernego wydalania potu.

 

Wkładki kupisz tutaj: https://gentle-man.pl/21-wkladki-przeciwpotowe-pod-pachy

 

 

fot. mat. sponsora