Włamywacze zatrzymani

Wczoraj hrubieszowscy policjanci ustalili i zatrzymali 28 i 27-latka, którzy w minioną sobotę dokonali kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego budynku przy ulicy Wodnej w Hrubieszowie. Policjanci w wyniku przeszukania odnaleźli u nich skradzioną kosę spalinową oraz wieżę stereo. 28-latek usłyszał już zarzuty, do których się przyznał, natomiast jego 27-letni kompan zarzuty usłyszy dzisiaj.

Reklamy

Wczoraj hrubieszowscy kryminalni na podstawie własnych ustaleń operacyjnych zatrzymali 28 i 27-latka, którzy w minioną sobotę włamali się do niezamieszkałego budynku przy ulicy Wodnej skąd skradli kosę spalinową, wieżę stereo oraz złoty łańcuszek.

Właścicielka posesji oszacowała poniesione straty na kwotę 1500 zł. Policjanci w trakcie przeszukania mieszkań obydwu mężczyzn odnaleźli piłę spalinową i wieżę. Jak wynika z ustaleń złoty łańcuszek sprawcy prawdopodobnie sprzedali.

28-latek usłyszał już zarzuty, do których się przyznał, natomiast jego 27-letni kompan zarzuty usłyszy dzisiaj. Skradzione przedmioty zostaną zwrócone właścicielce.

Sprawcy kradzieży z włamaniem odpowiedzą przed sądem za przestępstwo, za które kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

***

Źródło:
KPP w Hrubieszowie (EK)