Wniosek o ustanie członkostwa w PiS Anety Karpiuk, Marka Katy i Marcina Zająca

Pełnomocnik Okręgowy PiS Jacek Sasin poinformował o o złożeniu wniosku o usunięcie z szeregów partii Anety Karpiuk, Marka Katy i Marcina Zająca.

Reklamy

Komunikat Pełnomocnika Okręgowego PiS Jacka Sasina dotyczący wniosku o ustanie członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość

Szanowni Państwo,

Podjąłem decyzję o złożeniu wniosku o usunięcie z szeregów w partii Anety Karpiuk, Marka Katy, Marcina Zająca, sprawujących, z rekomendacji PiS, funkcję radnych powiatowych w powiecie hrubieszowskim. Ich działalność naruszyła linię polityczną PiS. W trakcie głosowania w sprawie odwołania Starosty hrubieszowskiego poparli wniosek o jego odwołanie, złożony przez opozycyjny klub PSL. Ich decyzja motywowana z niskich pobudek, chęci uzyskania dla siebie korzyści w postaci stanowisk, jest istotnym naruszeniem zasad współpracy obowiązujących w partii Prawo i Sprawiedliwość. Podważyła zaufanie wyborców, którzy swoimi głosami opowiedzieli się za fundamentalną zmianą jakości rządzenia samorządem i przerwaniem sprawowania władzy przez skompromitowany, lokalny układ.

W strukturach partii nie ma miejsca na działania, które mogą zachwiać wiarą wyborców w naszą determinację do realizowania zobowiązań wyborczych, a w szczególności podnoszenia standardów rządzenia.

 

Zobacz też:

Maryla Symczuk odwołana ze stanowiska Starosty Hrubieszowskiego. Stanowiska stracił cały Zarząd Powiatu

Aneta Karpiuk nowym Starostą Hrubieszowskim, Marek Kata wicestarostą. Nowe władze powiatu