Woda – źródło życia. Jak zapewnić w biurze dobrą wodę dla pracowników?

Woda stanowi 60% masy ciała każdego dorosłego człowieka. Jej niedobór w organizmie może prowadzić do problemów zdrowotnych, a nawet śmierci. Bez wody nie da się żyć! Nic zatem dziwnego, że lekarze i dietetycy alarmują, by codziennie wypijać przynajmniej 1,5 litra płynów, najlepiej w postaci czystej wody. Jednak trudno o tym pamiętać, gdy w ciągu dnia mamy mnóstwo pracy.

Reklamy

Jednak każdy pracodawca może zadbać o to, by zapewnić pracownikom dostęp do wody pitnej. Jednym ze sposobów jest dystrybutor wody do biura. Ale czy takie urządzenie to dobry sposób na zapewnienie podwładnym stałego dostępu do wody pitnej?

Rola wody w organizmie

Woda pełni w naszym organizmie bardzo istotne funkcje. Przede wszystkim wpływa na właściwą regulację temperatury ciała, bierze udział w transporcie składników odżywczych oraz produktów przemiany materii. Woda jest też niezbędna w procesie trawienia, ułatwiając przeżuwanie, trawienie oraz wykorzystanie składników odżywczych pozyskanych z pożywienia.

Oprócz tego woda bierze udział we wszystkich reakcjach biochemicznych zachodzących w naszych organizmach. Pełni także rolę ochronną – chroni mózg, gałki oczne rdzeń kręgowy, a nawet rozwijający się płód u ciężarnych kobiet. Dobre nawodnienie jest też niezbędne dla prawidłowej pracy stawów.

Jak więc widać, woda, podobnie jak prawidłowe żywienie, jest nieodzowna, aby zachować dobre zdrowie. Ale nie tylko. Regularne picie wody znacząco wpływa też na naszą wydajność w pracy!

Odpowiednie nawodnienie, a wydajność w pracy

Osoby, które nie mają nawyku wypijania każdego dnia przynajmniej 1,5 litra wody, często narzekają na osłabienie, trudności w skupieniu, bóle głowy i senność. Takie obniżone samopoczucie bez wątpienia negatywnie wpływa na wydajność w miejscu pracy.

Szacuje się, że utrata płynów w ilości zaledwie 5% masy ciała obniża naszą produktywność aż o 30%. Dotyczy to zarówno pracy w biurze przy komputerze, jak i pracy fizycznej. Sytuacja jest szczególnie niebezpieczna w okresie letnim, gdy panują wysokie temperatury i człowiek intensywniej się poci. Wtedy utrata wody jest jeszcze większa.

Nic więc dziwnego, że pracodawcy starają się temu przeciwdziałać – także w imię własnych interesów. W końcu dobrze nawodniony pracownik to skupiony i efektywny pracownik. Aby  zadbać o prawidłową podaż płynów, coraz częściej w miejscach pracy pojawiają się dystrybutory z wodą, z których każdy pracownik może korzystać bez ograniczeń. Wiele firm oferuje kompleksowe usługi w zakresie dostarczenia dystrybutora z wodą, jak i jej regularnego uzupełniania.

Dystrybutory wody – wygodny dostęp do czystej i zdrowej wody

Woda źródlana z dystrybutora to wygodny i skuteczny sposób na szybkie ugaszenie pragnienia i zadbanie o komfort fizyczny pracowników. Jest to też najbardziej opłacalne rozwiązanie. Możemy wybierać spośród ofert różnych producentów wody źródlanej, a nawet bezpłatnie wypróbować smak i jakość płynu, zanim zdecydujemy się na zakup dystrybutora.

Taką możliwość oferuje na przykład producent i dostawca wody źródlanej AquaVita. Mamy możliwość zamówić bezpłatną instalację próbną na 14 dni, aby zobaczyć, czy w naszym biurze sprawdzi się ta forma dostępu do czystej wody pitnej. Warto wypróbować i samemu przekonać się, że to naprawdę interesujący produkt!

­

(tekst i fot. mat. partnera)