Wojciech Ciesielczuk wyróżniony

„Tygodnik Zamojski” na swoich łamach zdał relację z III Kresowych Spotkań Miłośników Konia Orientalnego, które odbyły się w Wólce Wieprzyckiej (gm. Zamość). Przed liczną publicznością zaprezentowały się też damy i wasale w XVII – wiecznych kostiumach.

Reklamy

Jednym z wyróżnionych został właściciel końskiej stadniny, p. Wojciech Ciesielczuk z Hrubieszowa, który wystąpił w towarzystwie pięknej i pięknie ubranej białogłowy, i oczywiście własnych zgrabnych koni. Otrzymał za to nagrodę – płaskorzeźbę konia autorstwa Piotra Skiby (wykonał naczynia do filmu „Quo vadis”).

Oprócz pokazów odbyły się zawody w skokach przez przeszkody (50 jeźdźców w 5 klasach), pokonywanie wysokości ( najwyżej 1.55 cm.), zawody kucyków, były potyczki kawaleryjskie w wykonaniu bractw rycerskich. Dodatkowo otwarto pierwszy na Lubelszczyźnie Ułański Szlak Konny, liczący 34 kilometry.

Panie Wojtku a może by tak coś takiego zorganizować w Hrubieszowie, myślę, że festyn cieszyłby się dużym powodzeniem.

Opracował – mak

Na zdjęciu – p. Wojciech Ciesielczuk z damą podczas konkursu (zdjęcie wykonał p. J. Cabaj, a umieszczone było w Tygodniku Zamojskim 22.08.2007 r.).