Wojsko z wizytą w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie

Dzień 20.11.12 r. w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie stał się kontynuacją obchodów Święta Niepodległości . Ich dotychczasowymi akcentami były uroczysta akademia i wykład dotyczący działalności legendarnego przywódcy – Józefa Piłsudskiego.

Reklamy

We wtorek, około godziny 11.00, na placu koło szkoły przy  ulicy Zamojskiej 16 pojawili się żołnierze z Jednostki Wojskowej – 2 Pułku Rozpoznawczego stacjonującego w naszym mieście. Przyjechali, by zaprezentować swój sprzęt, pojazdy, którymi poruszają się podczas działań zbrojnych czy ćwiczeń na poligonie. Niecodzienny pokaz postanowili wzbogacić opowieścią o żołnierskiej służbie, zagranicznych  misjach,  a także o wyposażeniu i modernizacji naszego wojska.

Dzieci i młodzież miały możliwość zadawania pytań, a także obejrzenia z bliska wszystkich pojazdów. Dzięki temu, niejeden siedząc już  za kierownicą, poczuł się jak prawdziwy „generał ”, któremu nieobce są tajniki służby wojskowej.

Trzygodzinna przygoda a także żywa lekcja historii i patriotyzmu na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Jesteśmy za nią wdzięczni naszemu WOJSKU, które  wzbogaciło wiedzę naszych uczniów.

Dyrekcja szkoły i uczniowie składają gorące podziękowania dowódcy Jednostki Wojskowej –  płk. Piotrowi Bieńkowi za zrozumienie, przychylność i umożliwienie zorganizowania pokazu.

Słowa wdzięczności kierujemy również do mjr. Andrzeja Kołodzieja, który w doskonały sposób  poradził sobie z dziećmi i młodzieżą, i potrafił zainteresować ich ciekawymi  opowieściami.

 

Info i foto: ZSM nr 3