Wolę mentosa od papierosa

Hrubieszów

W dniu 29 maja 2009 r. w Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie odbyły się obchody Światowego Dnia bez Papierosa. Uczniowie klasy IB przygotowali serię scenek antynikotynowych, które prezentowali w każdej klasie, wręczając przy tym znaczki propagujące walkę z nikotynizmem.

Reklamy

Szkolny korytarz w tym dniu został przyozdobiony plakatami na temat szkodliwości palenia, wykonanymi przez uczniów klas pierwszych. Przygotowane zostało również stoisko informacyjne z ulotkami dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby się dowiedzieć coś więcej na temat tego zgubnego nałogu. Ponadto odbywała się wymiana papierosów na słodycze, pod hasłami: „Wolę mentosa od papierosa” oraz „Oddaj fajkę, poczuj zmiany, smaczny baton w zamian damy”, deklarując tym samym aktywne uczestnictwo w akcji i poprzez złożenie podpisu zobowiązanie się do nie palenia w przyszłości.

Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs na prezentację multimedialną „ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA” organizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ 2009.

Oto zwycięzcy:

klasa IA
1. Martyna Witkowska
2. Patrycja Pankiewicz
3. Sylwia Kościuk

klasa IB
1. Anna Bartosiewicz
2. Rafał Brzostowski
3. Dominika Ciesielczuk

klasa IC
1. Anna Marcych
2. Paulina Szczepańska
3. Bartłomiej Sagadyn

Wyróżnienie: Paulina Lewandowska, Karolina Lewandowska, Dagmara Marczuk.

Nad całością przedsięwzięcia czuwały Panie:
Izabela Czerw i Marlena Chomiak.

info i foto
Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie

Zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009