WOŚP w mieście i regionie

Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Hrubieszowa będą podczas najbliższego finału zbierać pieniądze nie tylko w mieście, ale również w kilku gminach powiatu hrubieszowskiego oraz na granicy w Zosinie.

Reklamy

W sumie między 8.00 a 17.00 na ulicach Hrubieszowa oraz na terenie gmin Horodło, Hrubieszów, Mircze i Trzeszczany będzie kwestować 50 wolontariuszy ze specjalnymi identyfikatorami oraz kilkadziesiąt wspierających je osób. 

Główny koncert rozpocznie się o 15.30 w sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury. Każdy kto zechce w nim uczestniczyć będzie mógł wesprzeć orkiestrę, kupując przy wejściu serduszko WOŚP za 5 złotych.

Podczas kilkugodzinnych prezentacji wystąpią lokalni artyści z hrubieszowskich szkół oraz soliści i grupy, działające w HDK. Na scenie pojawią się m.in: finalistki wielu konkursów piosenki – Maria Łyko, Agata Buta, Flavia Ciundari, Karolina Krawczuk, Ola Rezler i Kinga Wlizło, gitarzysta Patryk Wilczek, a także formacje taneczna „Primadonna” i „Swagga” z Osiedlowego Domu Kultury „Słoneczko”. – Wśród wykonawców będą też zespoły muzyczne: „Vis Maior”, „Cegła”, „Jeebs”, „Zorbas Band” i „Saint Death”, które reprezentują przeróżne style, od bluesa, przez muzykę rockową po metal – mówi Jerzy Wróblewski z HDK.

Oprócz podziwiania artystów organizatorzy „wielkiego grania” w Hrubieszowie zapraszają też do udziału w licytacji. Lista przedmiotów, które trafią na aukcję na razie jest trzymana w tajemnicy, ale wtajemniczeni twierdzą, że większość gadżetów to wyroby niepowtarzalne i dostępne tylko na aukcji w Hrubieszowie.


Źródło: ias24.eu