Wózek widłowy – nowy czy używany?

Zakup wózka widłowego może być sporym wydatkiem, zwłaszcza jeśli inwestorowi zależy na wysokiej jakości tego sprzętu. Dlatego część osób decyduje się na zakup używanych pojazdów. Czy jest to opłacalne rozwiązanie i na co należy zwracać uwagę przy poszukiwaniu takich wózków?

Reklamy

 

Wybór między nowym i używanym pojazdem nie należy do łatwych decyzji. W takim przypadku podstawowym kryterium jest zazwyczaj cena. Inwestorzy, którzy mają mniej zasobne portfele, są praktycznie skazani na zakup wózków, które miały już właściciela. Osoby z większymi środkami finansowymi stają przed poważnym dylematem. Można zdecydować się na zakup nowego sprzętu w przystępnej cenie, np. chińskiej produkcji. Alternatywą jest wybór używanego produktu znanej i sprawdzonej firmy. Dzięki wysokiej jakości wykonania taki wózek może być eksploatowany jeszcze przez wiele lat.

Wybór znanych marek ma kilka zalet. Ich produkty cieszą się bardzo dobrą opinią ze względu na niską awaryjność, która gwarantuje ciągłość pracy. Oczywiście w przypadku zakupu używanego sprzętu należy zwrócić bardzo dużą uwagę na jego stan techniczny, a także stosunek jakości do ceny. Osoby, którym zależy na korzystnej inwestycji mogą między innymi sprawdzić ofertę używanych wózków bezpośrednio u producenta. Jedną z wielu takich firm jest still. Prócz zakupu nowych pojazdów proponują oni także sprzedaż używanego sprzętu. Takie rozwiązanie jest stosunkowo bezpieczne i daje gwarancję odpowiedniej jakości zakupionych urządzeń. Tego typu wózki przed trafieniem do sprzedaży są poddawane przeglądowi technicznemu oraz przechodzą wszystkie konieczne naprawy.

Nie da się ukryć, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest kupno nowego pojazdu od dobrego producenta. Niestety taka inwestycja przekracza możliwości finansowe bardzo wielu przedsiębiorców, którzy w związku z tym muszą zdecydować się na wybór urządzeń używanych. W takiej sytuacji również warto zdecydować się na sprzęt wysokiej jakości. Dobrym rozwiązaniem jest kupowanie pojazdów ze sprawdzonego źródła, np. bezpośrednio od producenta, który może mieć w swojej ofercie także używane urządzenia.


fot. mat. sponsora