Wózki do zadań specjalnych

Poszukujesz wózków do Twojej firmy? Szukasz produktów od sprawdzonych producentów? A może zależy Tobie na wózkach do zadań specjalnych, np. wózkach do przewozu beczek lub malowania linii? Przyjrzyjmy się różnym produktom i wspólnie poszukajmy ich najistotniejszych cech!

 

Wózek do beczek

Beczki zwykle mają nieporęczny kształt i dużą wagę. Poza tym bardzo często zawierają różnego rodzaju substancje niebezpieczne, więc ich transport jest przeważnie kłopotliwy. Specjalistyczny wózek do beczek ułatwi Ci obsługę tego typu ładunków, ponieważ pomaga w podnoszeniu, obracaniu, przenoszeniu, przechylaniu i opróżnianiu beczek.

W sklepach znajdziesz wózki do beczek do transportu pionowego, jak i poziomego. Wózek do beczek to nie tylko pomoc w transporcie, ale również zabezpieczenie pracownika w trakcie wykonywania pracy i ochrona środowiska. Z tego właśnie powodu wózek do beczek powinien być bardzo dobrej jakości. Każdy jego element powinien zostać wykonany z najwyższą starannością.

Wózki platformowe

Wózki platformowe przydają się między innymi w magazynach, w których przewozi się duże, ciężkie ładunki. Składają się z płaskiej przestrzeni, na której można umieścić niespaletyzowany towar. Najczęściej posiadają pałąk do pchania, który może być umieszczony po jednej lub po obu stron. Mogą mieć też zabudowane burty, które w razie potrzeby można zdjąć. Stalowa konstrukcja zagwarantuje trwałość Twojego wózka.

To, co powinno wyróżniać  wózki platformowe, które kupisz, to wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne. Do zadań specjalnych sprawdzą się wózki platformowe dedykowane do ciężkich ładunków oraz ultralekkie wózki aluminiowe. Dodatkowym atutem wózka będą odpowiednie hamulce, które dobrze sprawdzą się na każdym rodzaju nawierzchni.

Wózki magazynowe i transportowe

Wybierając wózki magazynowe, zwróć uwagę na ich przeznaczenie. Pomyśl, czy będziesz przewozić pojedyncze towary i paczki czy liczne kartony. Jeśli będą to produkty o dużym gabarycie, zainwestuj w wózki magazynowe z zabudowanymi burtami.

Poza tym zadbaj o to, by wózki magazynowe były zaopatrzone w wytrzymałe koła poliamidowe lub z pełnej gumy. Gumowe koła są niezwykle trwałe, dzięki czemu bez obaw przewieziesz towary o znacznej wadze. Zwróć też uwagę na zwrotność i poręczność wózka. Odpowiednio dopasowane skrętne zestawy kołowe pozwolą Ci w łatwy sposób manewrować wózkiem nawet na niewielkich przestrzeniach.

Pamiętaj, że wózki transportowe magazynowe muszą posiadać system hamowania, by w łatwy, szybki i bezpieczny sposób móc je zatrzymać. Wózki transportowe powinny również charakteryzować się solidną budową, która zagwarantuje funkcjonalność i przydatność wózka na długie lata. Zwróć uwagę, że wózki dobrej jakości są skonstruowane na bazie ram wykonanych z innowacyjnego stalowego L-profilu, dzięki czemu będą trwałe, stabilne i lekkie.

Wózek do malowania linii

Malowanie linii jest konieczne wszędzie tam, gdzie chcesz zachować porządek i bezpieczeństwo oraz efektywność pracy pracowników. Jednym ze sposób znakowania poziomego jest wyznaczanie linii i pasów za pomocą dedykowanych do tego celu farb. Szybkim i skutecznym sposobem malowania linii na posadzce jest wykorzystanie półautomatycznych, obsługiwanych ręcznie urządzeń malujących takich jak wózek do malowania linii. Tego rodzaju wózki szybko i precyzyjnie pomogą Ci w wyznaczeniu konkretnej przestrzeni.

Dzięki wózkom do malowania linii i wykorzystaniu wysokiej jakości farb będziesz mógł szybko i łatwo wyznaczyć przestrzeń. Wózek do malowania linii może być wykorzystywany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Świetnie sprawdza się do malowania oznaczeń poziomych w magazynach, halach produkcyjnych, parkingach, drogach, boiskach i wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba wyznaczenia punktów orientacyjnych, linii i granic.

Wózek do malowania linii zwykle nie wymaga skomplikowanego montażu, a praca z nim jest szybka i precyzyjna. Konstrukcja wózka dobrej jakości pozwala na namalowanie linii nawet w najbardziej niedostępnych miejscach np. w pobliżu ścian, maszyn czy palet.

 

(tekst i fot. mat. partnera)