Wręczono świadczenia ratownicze strażakom OSP z powiatu hrubieszowskiego (ZDJĘCIA)

5 maja 2022 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie odbyła się zbiórka z druhami OSP z terenu powiatu hrubieszowskiego, w czasie której wręczono świadczenia ratownicze.

Reklamy

W uroczystym spotkaniu uczestniczył Poseł na Sejm Sławomir Zawiślak, z-ca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomasz Podkański, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie mł. bryg. Piotr Gronowicz wraz z kadrą komendy.

Świadczenie ratownicze (200 zł netto), które podlega rewaloryzacji wypłacane przez Zakład Emerytalno Rentowy, zostało wprowadzone na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 17 grudnia 2021 roku o ochotniczych strażach pożarnych. Przyznaje się je na wniosek zainteresowanego, złożony do komendanta powiatowego lub miejskiego PSP. Uprawnienie do świadczenia przysługuje po osiągnięciu przez kobietę 60 roku życia, a przez mężczyznę 65 roku życia, z warunkiem uczestnictwa w akcjach ratowniczo-gaśniczych przez 20 lat w przypadku kobiet i 25 lat w przypadku mężczyzn, co najmniej raz w roku przez ten okres.

Po wręczeniu decyzji o przyznaniu świadczenia ratowniczego, zaproszeni goście wraz z komendantem powiatowym PSP, złożyli wszystkim druhom życzenia z okazji święta Międzynarodowego Dnia Strażaka, które przypada na 4 maja.

Jeszcze raz Gratulujemy wszystkim Druhom OSP i dziękujemy za lata służby w ochronie przeciwpożarowej – czytamy na stronie hrubieszowskiej Państwowej Straży Pożarnej.

­

(info i fot. KPPSP Hrubieszów)


Zobacz też:

Hrubieszów: Zwiadowcy uczcili pamięć „Hubala” (ZDJĘCIA, WIDEO)

Hrubieszów: Zwiadowcy uczcili pamięć „Hubala” (ZDJĘCIA, WIDEO)


LubieHrubie na YouTube