Wspaniała wycieczka z ZS nr 1

W dniach 17- 20 04.2012 uczniowie Zespołu Szkół nr1 w Hrubieszowie uczestniczyli w wycieczce do Gliwic, Oświęcimia, Wisły, Żywca. W programie był również jednodniowy wyjazd do Czech. Organizatorem wycieczki był Lucjan Fabrowski a opiekunami nauczyciele: J. Dyniec, A. Zańko, M. Kozielewicz.

Reklamy

W podróż wyruszyliśmy późnym wieczorem 17.04.2012 i po całonocnej jeździe dotarliśmy do Gliwic, gdzie od godz. 10.00 rozpoczęliśmy zwiedzanie fabryki. Jest to główny ośrodek produkcyjny General Motors w Polsce. Mieliśmy okazję zaobserwować, jak montowane są najnowsze Ople Astry GTC. Widzieliśmy cały przebieg montażu, była to dla nas bardzo ciekawa lekcja, na której mieliśmy możliwość poznać najnowsze technologie stosowane podczas produkcji samochodów.

Później pojechaliśmy do Oświęcimia, aby zwiedzić niemiecki obóz zagłady Auschwtz. Wieczorem przejazd do Wisły, zakwaterowanie w hotelu, smaczna obiadokolacja i nocleg.

Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy na stronę czeską. Zwiedziliśmy piękne stare miasteczka, takie jak: Frydek-Mistek, a w nim Zamek Książąt Cieszyńskich, Koprivnice i bardzo ciekawe Muzeum Samochodów Tatra, Stramberk z przepięknymi uliczkami i Jaskinią Sipka, w której odkryto ślady osady neandertalczyka. W drodze powrotnej podziwialiśmy piękne widoki czeskich Beskidów, jeszcze miejscami ośnieżonych. Wieczorem mieliśmy ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Ostatniego dnia w programie było zwiedzanie Wisły i okolic. Zobaczyliśmy skocznię narciarską w Malince, zamek prezydenta, miejsce gdzie bierze początek nasza największa rzeka Wisła, Muzeum Narciarstwa i wiele innych ciekawych obiektów. Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Ostatnim punktem w programie było zwiedzanie Muzeum Browaru w Żywcu wraz z konsumpcją. Zobaczyliśmy starą karczmę piwną, wehikuł czasu, kręgielnię a na zakończenie każdy otrzymał soczek owocowy. Zmęczeni i pełni wrażeń wczesnym rankiem wróciliśmy do domu.

Wycieczka mogła się odbyć dzięki sponsorom, którym serdecznie dziękujemy: Starostwu Powiatowemu w Hrubieszowie, Cukrowni w Werbkowicach, Radzie Rodziców przy ZS nr1.