Współpraca JS 2020 z Placówką PSG w Hrubieszowie

W dniu 21 marca 2012r. hrubieszowska Jednostka Strzelecka oficjalnie rozpoczęła współpracę z placówką Straży Granicznej w Hrubieszowie, na podstawie podpisanej kilka dni wcześniej umowy o współdziałaniu.

Reklamy

Pierwsze zajęcia rozpoczęły się od omówienia zasad BHP, zapoznania się z historią oraz tradycjami Straży Granicznej, zapoznanie się z placówką, sprzętem oraz personelem. Strzelcy zagłębili się również w problematykę ochrony granicy państwowej w dzisiejszych czasach i w zwalczaniu przestępczości na terenie działania Placówki Straży granicznej. Prowadzącymi te zajęcia byli: chor. SG Mirosław Sacharczuk oraz chor. SG Dariusz Stelmaszczuk.

Wszyscy strzelcy z Jednostki Strzeleckiej, biorący udział w pierwszych zajęciach, z zaciekawieniem słuchali wykładu przedstawicieli tejże formacji mundurowej.

Reklamy

Kolejne zajęcia odbyły się w sobotę na krytej strzelnicy znajdującej się w jednym z obiektów Placówki PSG w Hrubieszowie. Poprowadził je chor. SG Adam Sowa. Zjęcia dotyczyly regulaminów strzelań, zasad BHP, pracy na broni oraz teoretycznych aspektów pacy z bronią i strzelectwa. Zajęcia również poprowadzono w sposób profesjonalny, a zarazem ciekawy.

Życzymy funkcjonariuszom oraz sobie owocnej pracy przy współdziałaniu.

 

JS 2020 Hrubieszów