Wybieramy oprawę muzyczną wesela! DJ czy zespoły weselne?

Tradycyjne polskie wesele nie może odbyć się bez dobrego jedzenia, wesołych zabaw oraz starannie dobranej oprawy muzycznej pasującej do charakteru i stylu imprezy. Jest zasadniczo dwóch wykonawców, którzy są najczęściej zatrudniani do prowadzenia zabaw weselnych – są nimi DJ na wesele oraz zespoły weselne. Ich zadaniem jest zapewnienie gościom dobrej muzyki, prowadzenie zabawy oraz tworzenie niepowtarzalnego klimatu podczas przyjęcia.

Reklamy

DJ na wesele – kiedy warto postawić właśnie na niego?

DJ jest doskonałym wyborem dla nowoczesnych par, których zabawa weselna będzie utrzymana we współczesnych klimatach. Atutem nawiązania współpracy z DJ-em jest przede wszystkim oszczędność pieniędzy oraz uzyskanie muzyki w oryginalnym, dobrze wszystkim znanym brzmieniu. DJ to profesjonalista, który doskonale zna się na doborze repertuaru muzycznego, umie tak poprowadzić zabawę weselną, aby wszyscy goście świetnie się na niej bawili oraz rozruszać nawet najbardziej opornych gości. Jeśli dodamy do tego szerokie możliwości personalizowania repertuaru i jego dostosowania do gustów pary i jej gości, okaże się, że DJ na wesele jest opcją zdecydowanie wartą rozważenia.

Wiele par młodych waha się jednak przed nawiązaniem współpracy z DJ obawiając się, jak jej goście zareagują na muzykę odtwarzaną ze sztucznych nośników. Najczęściej jednak ich obawy są całkowicie bezpodstawne, gdyż w ferworze zabawy weselnicy nie zwracają uwagi, skąd płynie muzyka oddając się całkowicie tańcom i zabawie. Jeśli jednak wiemy, że nasi bliscy zdecydowanie bardziej doceniają muzykę graną na żywo lub wśród nich znajduje się całkiem spore grono osób starszych przywiązanych do tradycyjnych rozwiązań, zamiast DJ-a rozważmy wybór kapeli weselnej.

Zespoły weselne, czyli muzyka na żywo w nowym wydaniu

Zespoły weselne stanowią najbardziej popularne wśród nowożeńców rozwiązanie. Będą doskonałym wyborem na przyjęcia weselne utrzymane w tradycyjnych klimatach, aczkolwiek świetnie sprawdzą się także jako tło bardziej nowoczesnej imprezy. Wszystko zależy bowiem od prezentowanego repertuaru oraz ogólnego stylu zespołu. Każda kapela weselna posiada własny repertuar, opracowany pod kątem zabaw weselnych. Znajdziemy w nim popularne przeboje polskie i zagraniczne, szlagiery oraz biesiadne przyśpiewki, bez których wiele osób wręcz nie wyobraża sobie udanej rodzinnej imprezy.

Kapele wesele z zasady samodzielnie wykonują muzykę, co z pewnością spotka się z uznaniem wszystkich miłośników występów na żywo. Za taką usługę należy jednak zwykle zapłacić więcej niż wynosi honorarium DJ-a – koszt zatrudnienia zespołu weselnego jest tym wyższy, im jest on bardziej znany oraz liczy więcej członków. Należy mieć na uwadze także ograniczony czas występu, za którego wydłużenie w razie potrzeby będziemy musieli uiścić dodatkową opłatę. Wszystko to sprawia, że zespoły weselne są dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na muzyce granej na żywo, a nasz budżet weselny wystarczy na pokrycie jej kosztu.

Partnerem artykułu jest portal weselny Wesele z klasą oferujący usługi DJ na wesele i zespoły weselne.

(tekst i fot. mat. partnera)