Wybór modnego stroju na zabawę karnawałową

Szukając odpowiedniego stroju na karnawał najczęściej bardzo trudno zdecydować się na jeden konkretny pomysł. Podajemy zatem multum inspiracji, z których bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.

Reklamy

 

Jakie przebranie karnawałowe wybrać?

Jeśli nie zależy nam na stroju szczególnie nieszablonowym i takim, który sprawdzi się zawsze i wszędzie, warto postawić na klasykę. Starannie wykonane przebranie kowbojki, policjantki czy wampira zawsze będzie modne i na czasie, niezależnie od panujących w danej chwili trendów. Decydując się na tego typu stroje karnawałowe zawsze możemy wprowadzić nutkę kreatywności, na przykład łącząc w ciekawy i przemyślany sposób dwa różne przebrania w jedno. Dobrym pomysłem może być także dobranie interesujących i efektownych dodatków.

Kontrowersyjne przebrania stanowią natomiast znakomitą opcję dla osób odważnych, które nie boją się wzbudzać sensacji. Warto jednak pamiętać, aby w tym względzie nie przesadzić: szczególnie szokujący strój może nazbyt urazić niektórych uczestników balu, zwłaszcza gdy do czynienia mamy z szerokim gronem osób, których w większości nie znamy. Co innego wśród bliskich znajomych, gdy mamy pewność, że puszczając wodze fantazji w doborze przebrania nikogo nie obrazimy. Popularnym motywem z gatunku kontrowersyjnych jest strój zakonnicy – szczególnie w odmianie ze szpilkami i głębokim dekoltem. W hermetycznym gronie możemy pójść jeszcze dalej i próbować naśladować postać, której użycie jako pomysłu na przebranie wykracza w oczach wielu poza granice dobrego smaku. Mógłby to być na przykład strój nazisty. Ciekawym, choć znacznie mniej prowokacyjnym pomysłem jest przebranie się za postać innej płci. Jeśli tylko uczynimy to naprawdę starannie, z pewnością możemy liczyć na żywe zainteresowanie uczestników imprezy.

Modne przebranie karnawałowe nie musi ograniczać się do wyboru ubrań i akcesoriów. Dobrym pomysłem może okazać się stworzenie interesującego i nieszablonowego makijażu. Wiele inspiracji do jego opracowania możemy znaleźć w Internecie. Czasem warto pójść jeszcze dalej i zupełnie zrezygnować z klasycznego przebrania na rzecz wyłącznie makijażu i malowania ciała specjalnymi farbami, choć osiągnięcie dobrego efektu wymaga pewnych umiejętności artystycznych. Jeśli sami ich nie posiadamy, to zawsze można spróbować popytać wśród znajomych i znaleźć osobę, która nam w tym pomoże. Tak zwany bodypainting może także stanowić jedynie element uzupełniający tradycyjne przebranie, szczególnie jeśli chcemy wcielić się w fikcyjną postać, której kolor skóry znacznie odbiega od naszego.

 

 

fot. mat. sponsora