Wycieczka do Warszawy

27 kwietnia klasy IV a i IV b ze szkoły podstwowej przy Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie, pod opieką wychowawców oraz rodziców wyruszyły na wycieczkę do stolicy naszego kraju-Warszawy.

Reklamy

27 kwietnia klasy IV a i IV b ze szkoły podstwowej przy Zespole Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie, pod opieką wychowawców: Pani B. Fabrowskiej i Pani B. Drewnik oraz rodziców: Pana J. Wiśniewskiego oraz Pani A. Korneluk wyruszyły na wycieczkę do stolicy naszego kraju-Warszawy.

Pierwszym punktem zwiedzania były ogrody na dachu biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Zaprojektowany przez architekta krajobrazu Irenę Bajerską ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie został otwarty 12 czerwca 2002 r. Jest jednym z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie. Rozciąga się na powierzchni ponad 1 ha. Roślinność zajmuje w nim 5111 m2.

Jako ogród uniwersytecki, tzn. ogólnie dostępny, (choć ogrodzony i zamykany), stanowi doskonałe miejsce wypoczynku nie tylko dla studentów i pracowników naukowych, ale także warszawiaków niezwiązanych z Uniwersytetem. Ogród składa się z dwóch części: górnej (o powierzchni 2000 m2) i dolnej (o powierzchni 15 000 m2), połączonych strumieniem z kaskadowo spływającą wodą. Można w nim podziwiać różnorodne gatunki i odmiany roślin, posadzone w trzech odmiennie skomponowanych częściach.Po 5 godzinach jazdy autokarem był to naprawdę bardzo przyjemny spacer.

Pani przewodnik podzieliła nas na 3 grupy /czerwoni, niebiescy i złoci/ Każda grupa była odpytywana i nagradzana punktami za poprawne odpowiedzi. na temat zwiedzanych miejsc. Był to super pomysł, ponieważ mobilizował nas wszystkich do uważnego słuchania.Przez kolejne 2 godziny podziwialiśmy centrum Warszawy i starówkę.

Widzieliśmy kościół Św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu, w którym znajduje się serce F. Chopina, Pałac Prezydenta, Grób Nieznanego Żołnierza, Uniwersytet Warszawski, Pałac Kultury.Pogodę mieliśmy wspaniałą, było nawet trochę za gorąco…..po takim intensywnym spacerze Pani przewodnik odpytała wszystkie grupy i w nagrodę obdzieliła smacznymi cukierkami.

Po smacznym obiedzie zregenowaliśmy siły i spacerkiem przeszliśmy do CNK.

Tam przez ponad 2 godziny zwiedzaliśmy różne galerie…….

Ponad 450 eksponatów w sześciu tematycznych galeriach oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców. Zaawansowane technologie i multimedia, ale też proste rozwiązania, często oparte na wynalazkach sprzed wielu lat. Nauka i sztuka razem. Testowaliśmy samodzielnie, jakie są możliwości ludzkiego organizmu. Sprawdzaliśmy, czy można wpływać na otaczający świat? Każdy poszukiwał odpowiedzi. Próbowaliśmy zagrać na laserowej harfie i sprawdzaliśmy, czy wygodniej leży się na piłkach, czy na gwoździach.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji – ważne, że nikt się nie nudził i każdy znalazł cos ciekawego dla siebie.

Po wizycie w CNK wyruszyliśmy w drogę powrotną do Hrubieszowa.

Na zakończenie Pan Hubert przedstawiciel biura turystycznego Antea z Zamościa obdarował każdego uczestnika wycieczki długopisem i breloczkiem.

Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni z wycieczki i z niecierpliwością czekamy na następną …może jeszcze w tym roku….

Serdecznie dziękujemy rodzicom /Panu J. Wiśniewskiemu i Pani A. Korneluk/ za troskliwą opiekę oraz pomoc.

Podziękowania kierujemy do kierowcy Pana Szumiaty reprezentującego firmę przewozową Transway z Hrubieszowa za bezpieczny przejazd.