8 grudnia 2023

Wycieczka do Warszawy. Dzieci z SOSW w TVP, sejmie i Egurrola Dance Studio

Rano w poniedziałek wyjechaliśmy do Warszawy. Poranek rozpoczęliśmy już z przygodami. Na początek naszej wycieczki zwiedziliśmy studio Telewizji Lublin. Mieliśmy okazję poznać pracę osób tam pracujących oraz z bliska poczuć się jak prawdziwi dziennikarze Panoramy Lubelskiej.

Reklamy

Po obiekcie oprowadzał nas sam Pan dyrektor Krzysztof Karman, któremu serdecznie dziękujemy. 
   
Następnie czekała na nas otworem Warszawa. Mieliśmy okazję podziwiać zabytki naszej stolicy: Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia oraz przeszliśmy się po Starówce. Wieczorem obejrzeliśmy spektakl w Teatrze Buffo. Sztuka „I move you” to trzy światy, do których wprowadzają nas trzy zupełnie inne od siebie duety taneczne, opowiadając ruchem o trzech odmiennych spojrzeniach na miłość. Doskonale znani szerokiej publiczności Anna Głogowska i Jan Kliment, Janja Lesar i Krzysztof Hulboj, Paulina Biernat oraz Stefano Terrazzino na scenie tańczą miłość słodką i gorzką, trudną i niemożliwą, żałosną i romantyczną, wesołą i beztroską, oraz dziwną i niebezpieczną. Po spektaklu mieliśmy okazję spotkać się z głównymi aktorami tej sztuki czyli znanymi tancerzami. 
 
Następnego dnia pojechaliśmy do Łazienek Warszawskich, gdzie spacerowaliśmy po alejach parku. Potem zwiedzaliśmy sejm, a nawet przez chwilę przysłuchiwaliśmy się obradom, zachowując należyta powagę jak na to miejsce przystało. Z bliskiej odległości widzieliśmy posłów oraz Panią Marszałek Ewę Kopacz. Popołudnie to czas spędzony w Egurrola Dance Studio Agustina Egurrolli. Nasze instruktorki wprowadzały nas w tajniki dwóch tańców: zumby i jazzu oraz od razu korygowały nasze potknięcia i niedoskonałości. Niestety zaplanowany czas w stolicy nieubłagalnie uciekał i czas było wracać do naszej małej ojczyzny, do której przejechaliśmy przed północą.
 
 
Za wspaniałe chwile dziękujemy Panu Sławomirowi Zawiślakowi, Panu Krzysztofowi Karmanowi, Panu Mariuszowi Musiej i Panu Janowi Kliment, bo bez ich pomocy nie byłoby mowy abyśmy zobaczyli to wszystko. Również składamy serdeczne podziękowania na ręce naszych darczyńców: całemu Zarządowi Powiatu Hrubieszowskiego: Panu Józefowi Kuropatwa, Panu Leszkowi Czerwonce, Pani Danucie Kozłowskiej, Pany Stanisławowi Sitarz, Panu Jarosławowi Trzak i Panu Stanisławowi Staszczuk oraz Sekretarzowi Powiatu Hrubieszów Panu Tomaszowi Ożóg, radnym: Panu Michałowi Miściorowi, Panu Dariuszowi Modzelewskiemu. Dobrze wiedzieć, że są tacy ludzie, którzy tworzą coś bezinteresownie, jak również są otwarci na innych, a nimi właśnie my jesteśmy. Serdecznie dziękujemy, że są ludzie dobrego serca – TACY jak PAŃSTWO. 
 
Często nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo taki czyn pomaga pokonywać codzienne troski i kłopoty myśl, że KTOŚ o nas myśli, pamięta i nas wspiera. W życiu niepełnosprawnych dzieci, każdy gest dobroci wnosi nadzieję i wiarę w lepszą przyszłość. Mamy świadomość, że potrzebujących właśnie takiej pomocy jest bardzo wielu, dlatego tym bardziej jesteśmy wdzięczni za życzliwość i dobroć.

 

 

Stowarzyszenie Mamy Siebie