Wycieczka do Warszawy

HrubieszówWarszawa

Reklamy

W dniach 25 – 26 maja klasy IV a, IV b, IV c oraz VI b Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie przebywały na wycieczce w Warszawie. Uczestniczyły w niej 44 osoby oraz troje opiekunów.

O szóstej rano przed szkołą odbyła się zbiórka uczniów biorących udział w wycieczce. Następnie wsiedli oni do autokaru i ruszyli do Warszawy. Podróż trwała ok. 5 godzin.

Po dotarciu na miejsce pierwszymi obiektami, które uczniowie wraz opiekunami zwiedzili, były – Międzynarodowy Port Lotniczy Okęcie oraz warszawskie metro. Następnym punktem w programie wycieczki było ZOO. Kolejnym obiektem był Pałac Kultury. Windą dostali się uczniowie na jego Taras Widokowy, gdzie mogli podziwiać panoramę z 30 piętra. Po atrakcjach pierwszego dnia, uczestnicy wycieczki udali się do hotelu „Służewiec”, gdzie się zakwaterowali, zjedli obiado – kolację i spędzili noc.

Kolejny dzień rozpoczął się od śniadania. Następnie, po zbiórce, uczestnicy wycieczki przejechali na Stare Miasto, gdzie zwiedzali między innymi Plac Zamkowy z kolumną Zygmunta, ulicę Krakowskie Przedmieście. Po obejrzeniu z zewnątrz Pałacu Prezydenckiego udali się na Plac Piłsudskiego. Uczniowie mieli okazję zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza oraz podziwiać Ogród Saski. Następnie przeszli przez Plac Teatralny, gdzie widzieli pomnik bogini zwycięstwa Nike, a także Muzeum Powstania Warszawskiego. Kolejnymi atrakcjami były Barbakan i Rynek Starego Miasta. Następną atrakcją był film pokazany w technologii 3D w kinie I-MAX. Wywołał on dużo emocji wśród widzów, przeważnie pozytywnych. Późniejszym, a jednocześnie ostatnim punktem w programie, był Pałac na Wodzie i park w Łazienkach Królewskich. Uczestnicy wycieczki udali się do autokaru i wrócili do domu.

Wycieczka została uznana za udaną i interesującą, a jej program zwiedzania był ciekawy, więc uczestnikom bardzo się podobał. Uczniowie jednak żałowali, że wyjazd nie trwał dłużej.

Tekst – Justyna Marcych
Foto – Maria Łyko

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009