Wycieczka dzieci z Przedszkola nr 1 do Lublina

Dnia 05.10.2017 r. dzieci starsze z Przedszkola Nr 1 w Hrubieszowie uczestniczyły w wyciecze autokarowej do Teatru im. H. Ch. Andersena i Przedszkola MONTESSORI NR 19 w Lublinie.

Reklamy

 

Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu „ Baśń o zaklętym kaczorze” w wykonaniu profesjonalnych aktorów, rozbudzanie zainteresowań teatralnych dzieci, uczenie się kultury odbioru sztuki.

Dzieci obejrzały uroczy, mądry, zabawny i wzruszający spektakl. Z zapartym tchem i wypiekami na twarzy śledziły pełną przygód opowieść o dziewczynce w żelaznych trzewiczkach i chłopcu zamienionym w kaczora .Przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Dzieci miały również możliwość odwiedzenia Przedszkola Montessori. Wielkim zaskoczeniem dla dzieci okazało się, że może istnieć przedszkole bez zabawek. Praca na materiałach dostarczyła naszym przedszkolakom wiele wrażeń. Bardzo dziękujemy Dyrekcji, Paniom z przedszkola Nr 19 za cierpliwość, współprace i miłe przyjęcie.

Efektem wycieczki jest rozbudzanie wrażliwości na sztukę teatralną i bezpośredni kontakt z aktorem podczas oglądania spektaklu w teatrze. Dzieci nauczyły się również kulturalnego odbioru sztuki oraz bezpiecznego zachowania podczas jazdy autokarem.

 

źródło i fot. Przedszkole nr 1