Wycieczka rowerowa Zespołu Szkół Miejskich nr 2

Około 30 km pokonali na rowerach uczniowie Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie w sobotę 22 czerwca 2013 roku.

Reklamy

Około 30 km pokonali na rowerach uczniowie klasy 5a i 5 b z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie w sobotę 22 czerwca 2013 r.

O godzinie 10 uczestniczy wycieczki: 18 uczniów wraz z wychowawczyniami: p. Beatą Drewnik i p. Beatą Lichoń-Fabrowską zebrali się na szkolnym parkingu, skąd wyruszyli swoimi jednośladami do Gródka. Nad bezpieczeństwem uczestkiów czuwali także rodzice: p. Marlena Kudiuk – Szozda (mama Laury), p. Marek Misiuk (tata Julii ), p. Waldemar Orłowski (tata Dominiki), państwo Marta i Jacek Wiśniewscy (rodzice Oliwii i pięcioletniego Marcela, który także uczestniczył w wycieczce).

Pierwszym punktem naszej wyprawy była wieża widokowa w Gródku. Stamtąd podziwialiśmy tereny nie tylko malowniczego zakątka naszego kraju, ale także, dzięki zainstalowanej na wieży lunecie, mogliśmy dojrzeć położone już po drugiej stronie granicznej rzeki Bug tereny należące do Ukrainy.

Po krótkim odpoczynku w specjalnie do tego celu przeznaczonym miejscu u stóp wieży ruszyliśmy w dalszą trasę. Przemierzywszy urokliwą wieś Gródek, zjechaliśmy na polne drogi ciągnące się wzdłuż dzikich, ale pięknych rozlewisk Huczwy. Choć trasa w prażącym słońcu nie należała do najłatwiejszych, to jednak zachwycające krajobrazy dzikiej przyrody rekompensowały wysiłek włożony w jej przemierzanie. Następnie… tę samą trasę musieliśmy pokonać raz jeszcze w przeciwnym kierunku, bo okazało się, że wytyczony szlak po ostatnich ulewach okazał się nieprzejezdny. Zawróciliśmy zatem, ale kiedy tylko znaleźliśmy się znowu w Hrubieszowie, udaliśmy się na lody, które po takim wysiłku i w tak upalny dzień smakowały wyjątkowo dobrze.

Zmęczeni, ale dumni z tego, że daliśmy radę, wróciliśmy cali i zdrowi do domu.

Ciekawe ilu z nas będzie chciało w przyszłości powtórzyć podobną wyprawę?

 

FOTKI

 

Info i fot. ZSM nr 2