Wycieczka uczniów SOSW „Śladami Wielkiego Polaka Jana Pawła II po Małopolsce”

W dniach 13 – 15 maja 2014 r. młodzież Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Hrubieszowie pielgrzymowała śladami Jana Pawła II po Małopolsce.

Reklamy

Wycieczka, zorganizowana przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Ich Rodzinom „Mamy Siebie”, odbyła się dzięki środkom finansowym  przekazanym przez Radę Rodziców Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego oraz  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Hrubieszowie.

W pierwszym dniu uczniowie zwiedzili rodzinne miasto św. Jana Pawła II. W Wadowicach mieli okazję przebywać w domu Karola Wojtyły, w którym obecnie mieści się Muzeum, podziwiali wadowicki rynek oraz Sanktuarium. Nieodłącznym elementem pobytu w tym mieście było smakowanie kremówek „papieskich”. 

W drugim dniu, ważnym miejscem pobytu, było Muzeum byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu. Młodzież w zadumie  słuchała o tragicznych losach więźniów różnych narodowości. Opowiadania przewodnika poparte zostały przerażającymi obrazami oraz eksponatami muzealnych gablot. Po smacznym obiedzie, uczestnicy wycieczki udali się do Zatoru. W tym mieście główną atrakcją okazały się naturalnej wielkości figury dinozaurów, jak również seans filmowy  w 5D, o życiu dinozaurów.  Film bardzo się spodobał, dlatego wszyscy mogli obejrzeć go jeszcze raz.

W czwartek uczniowie zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce. Pobyt w tym ciekawym miejscu sprawił wszystkim wiele radości, nie tylko dlatego, że podziemne pomieszczenia były piękne, ale również dlatego, że na zewnątrz nieustannie padał deszcz. Obiad w restauracji ok. 120 metrów pod ziemią też smakował bardziej niż zwykle.

W drodze powrotnej pielgrzymi mogli podziwiać i pomodlić się w Sanktuarium  w Łagiewnikach.

I chociaż  uczniowie opuścili Małopolskę nieco przemoczeni, dobre humory, śpiew i modlitwa na ustach, towarzyszyły im do samego Hrubieszowa.

 

Zdjęcia »

 

źródło i fot. PZPSW