Wycieczki, wycieczki… Ferie w hrubieszowskiej Dwójce

Dzieci z hrubieszowskiej Dwójki spędzają czas ferii zimowych na wycieczkach. Odwiedzili między innymi manufakturę słodyczy, krainę zabaw, czy strefę wysokich lotów.

Reklamy

 

Ferie przedszkolaków

W dniu 11 lutego 2019 roku uczniowie oddziału przedszkolnego hrubieszowskiej Szkoły Podstawowej nr 2, spędzili pierwszy dzień ferii w Zamościu. Dzieci pierwszy raz wyjechały razem. Było to dla nich duże przeżycie. Na początku odwiedziliśmy Zamojską Manufakturę Słodyczy „Tęcza”, w której to powstają różne słodkości. Mieliśmy okazję obserwować proces tworzenia słodyczy. Była to chwila bardzo przyjemna i słodka. Dzieci samodzielnie formowały swojego lizaka, co sprawiało dużo radości ale jednocześnie wymagało to dużego skupienia uwagi podczas wykonywania zadania.

Następnie odwiedziliśmy McDonald’s. Uczniowie mogli wspólnie posilić się.

Po obfitym posiłku udaliśmy się do Krainy Zabaw „Jaś i Małgosia”, gdzie zabawy i radości nie było końca. Dzieci miło spędziły tam czas.

Szczęśliwi wróciliśmy do Hrubieszowa. Pierwszy dzień ferii minął twórczo i aktywnie.

Bardzo dziękuję rodzicom: pani Małgorzacie Megas, pani Beacie Pawelec oraz panu Tomaszowi Bożkowi za sprawowanie opieki nad uczniami w czasie wyjazdu.

Wyjazd dofinansowała Gmina Miejska Hrubieszów.

Organizator wycieczki: Joanna Hawryluk

Zdjęcia >>

 

***

 

Ferie na „słodko”

W dniu 12 lutego 2019 roku uczniowie SP nr 2 w Hrubieszowie pod opieką pań Eweliny Bilik i Alicji Bas udali się na wycieczkę do Zamościa. Główną atrakcją była wizyta w Zamojskiej Manufakturze Słodyczy „Tęcza”, w której to wszystkie produkty są wykonywane ręcznie. Dzieci wzięły udział w warsztatach poświęconych procesowi powstawania karmelu. Uczniowie obserwowali wyrób, formowanie i modelowanie cukierków. Dowiedzieli się jakie naturalne składniki nadają kolor i smak słodyczom. Każdy uczeń samodzielnie wykonał lizaka, a także wziął udział w degustacji i zakupie słodkości.

Ostatnim punktem wycieczki był wspólny posiłek uczniów i opiekunów.

Tekst i foto: Alicja Bas

Zdjęcia >>

 

***

 

Ferie w „Strefie wysokich lotów”

W dniu 11 lutego 2019 roku uczniowie klas 1 – 6 pod opieką pani Marzanny Bieleckiej i pani Elwiry Pawłowskiej wybrali się do Lublina.

Główną atrakcją był park, w którym jest największa trampolina sportowa, olbrzymie baseny z gąbką, belka do pojedynków, podłoga wybijająca, ścianki wspinaczkowe, ścieżki akrobatyczne, kosze do ćwiczenia wsadów i wiele innych atrakcji.

Dzieci przez dwie godziny pod okiem trenerów świetnie się bawiły. Wszelkie ćwiczenia wywoływały radość na twarzach i pozytywną energię. Dla większości wciąż było mało, ale obiecali że tu wrócą. Po wizycie w parku wybraliśmy się na ciepły posiłek i szczęśliwi wróciliśmy do Hrubieszowa.

Serdeczne podziękowania dla rodziców: pani M. Falkowskiej, pani M. Jarosiewicz i pana G. Laskowskiego za pomoc i sprawowanie opieki nad dziećmi.

Wyjazd dofinansowała Gmina Miejską Hrubieszów.

Tekst: Marzanna Bielecka
Foto: Monika Falkowska, Marzanna Bielecka
Wideo: Lena Kuśmierczyk 5C

Zdjęcia i wideo >>

 

źródło: sp nr 2