6 grudnia 2023

Wyjazd Grupy Teatralnej „Acrimonium” na Węgry

29 sierpnia 2012 roku Grupa Teatralna Acrimonium, działająca przy Hrubieszowskim Domu Kultury wyjeżdża na tydzień na Węgry w ramach projektu Expo – Kultura Europy Wschodniej na Światowe Dni Młodych.

Reklamy

Grupa Teatralna, prowadzona przez instruktor Marię Marut, weźmie udział w wielkim widowisku organizowanym na mostach w Budapeszcie pod hasłem „Let’s Bridge” oraz zaprezentuje spektakl obrzędowy ukazujący polskie obrzędy ludowe.

Ponadto młodzi artyści wezmą udział w koncertach włoskiego zespołu Genrosso, a także zespołów z Argentyny, Burundii, Kostaryki, Jordanii, Portugalii, Brazylii, Filipin, Słowacji.

Reklamy

1 września na Sport Arenie Grupa Teatralna „Acrimonium” będzie uczestniczyć w tzw. Tworzeniu mostów. Idea przedsięwzięcia dotyczy ogłoszenia projektu United Word Projekt (Projekt Zjednoczonego Świata), który stanie się częścią projektu w strukturach ONZ. Podsumowaniem wieczoru będzie marsz w stronę Dunaju zakończony Flashmobem na Moście Łańcuchowym.

2 września planowana jest na placu Bazyliki Świętego Stefana msza święta odprawiona przez arcybiskupa Budapesztu kardynała Peter Erdö. Uczestnicy innych religii lub osoby o innych przekonaniach będą mogły skorzystać z innych propozycji.

W Budapeszcie spotka się ok. 120 tys. młodych ludzi z  całego świata.

Wyjazd Grupy Teatralnej Acrimonium z HDK jest bardzo ważnym wydarzeniem dla młodych artystów. To kolejny zagraniczny wyjazd Grupy, która w 2010 roku występowała we Włoszech.

Życzymy młodym artystom udanych występów i niezapomnianych wrażeń.