20 kwietnia 2024

Wykład ks. profesora Tadeusza Guza w Hrubieszowie [ZDĘCIA]

W dniu 6 listopada 2022 roku, w Muzeum im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie odbył się wykład otwarty ks. prof. dr. hab. Tadeusza Guza.

Tytuł wykładu, którego organizatorem był Światowy Związek Żołnierzy AK Okręg Zamość brzmiał „Naród polski i jego powroty do nauczania bł. Prymasa Tysiąclecia Stefana kard. Wyszyńskiego”.

Na początku spotkania, prezes Koła Rejonowego ŚZŻAK w Hrubieszowie – Kamila Maślanka powitała ks. profesora Tadeusza Guza oraz licznie przybyłych na ten wykład słuchaczy: członków Koła Rejonowego ŚZŻAK w Hrubieszowie, Koła Rejonowego ŚZŻAK w Mirczu, przedstawicieli Koła Rejonowego 27 WDP AK oraz wielu mieszkańców Hrubieszowa. 

­

Temat wykładu, bardzo ciekawie zaprezentowany przez ks. prof. T. Guza, dotyczył aspektu fałszu i prawdy w kontekście rozmyślań i nauczania błogosławionego Kardynała Tysiąclecia – Stefana Wyszyńskiego. Prof. Guz, odpowiadając na pytania słuchaczy, wyjaśniał w jaki sposób nauki kardynała Wyszyńskiego są aktualne w dzisiejszych czasach.

Na zakończenie, prezes Koła Rejonowego – Kamila Maślanka, podziękowała profesorowi za wizytę, a gościom za przybycie na spotkanie.

­


ZDJĘCIA:

­

info i fot. Prezes ŚZŻAK Koło Rejonowe w Hrubieszowie

Kamila Maślanka


Zobacz też:

Hrubieszów: Marian Pawlak – 50 lat pracy w budownictwie! [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Marian Pawlak – 50 lat pracy w budownictwie! [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →