Wykłady Uniwersytetu Powszechnego w Bondyrzu Wydział Zamiejscowy w Hrubieszowie

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość Koło Rejonowe w Hrubieszowie, zorganizował wykłady, w ramach powołanego przez ŚZŻAK Okręg Zamość, Uniwersytetu Powszechnego w Bondyrzu Wydział Zamiejscowy w Hrubieszowie, jako ośrodek aktywizacji obywateli w sprawach wspólnotowych.

Reklamy

 

Uczestniczyliśmy w czterech wykładach – trzykrotnie w Klubie Garnizonowym Jednostki 2HPR w Hrubieszowie, gdzie wykładowcą był pan Dawid Kostecki, magister prawa i historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Uczestniczyliśmy również w wykładach ks. prof. dr hab. Tadeusza Guza, w Muzeum Historycznym Inspektoratu Zamojskiego Armii Krajowej w Bondyrzu, gdzie wspólnie z Prezesem ŚZŻAK Okręg Zamość panem posłem na Sejm RP Sławomirem Zawiślakiem mieliśmy możliwość wysłuchania bardzo interesujących zagadnień dotyczących pojęcia patriotyzmu.

Reklamy

Wykłady są różnotematyczne, nawiązujące do historii Polski, w szczególności historii lokalnej z okresu Drugiej Wojny Światowej. Tematyka wykładów jest także dostosowana do zainteresowań słuchaczy, między innymi dotycząca bohaterstwa żołnierzy Armii Krajowej i ludzi nękanych przez władzę komunistyczną.

Spotkania na tych wykładach cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ są ciekawe i prowadzone w formie dyskusji, i polemiki.

 

tekst: Prezes ŚZŻAK Okręg Zamość

Koło Rejonowe w Hrubieszowie

Kamila Maślanka

fot.: ŚZŻAK