Wyniki konkursu wiedzy o Hubalu

Hrubieszów

Reklamy

Uczniowie Publicznej szkoły Podstawowej w Honiatyczach i Szkoły Podstawowej w Moniatyczach najlepiej znają życie i działalność „Hubala”. Tegoroczny konkurs wiedzy o majorze Henryku Dobrzańskim odbył się we wtorek 12 kwietnia.

Uczestniczyła w nim młodzież ze szkół podstawowych nr 1 i 3 w Hrubieszowie oraz placówek w: Mienianach, Moniatyczach, Honiatyczach i Szpikołosach.

Reklamy

Konkurs składał się z dwóch etapów. Najpierw uczestnicy rozwiązywali test z 15 pytaniami, a następnie, w oparciu o przygotowany plakat, przedstawili prezentacje postaci majora „Hubala”. Zdaniem jury wszystkie drużyny wykazały się, nie tylko dużą wiedzą, ale również pomysłowością w przedstawieniu bohaterskiego żołnierza i człowieka o niezłomnych zasadach, który część swojego życia spędził w Hrubieszowie.

Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że najlepiej wypadły zespoły z Honiatyczach i Moniatycz, które zdobyły ex aequo pierwsze miejsce. W drużynie PSP Honiatycze, kierowanej przez Małgorzatę Krukowską, wystąpili: Zofia Sulejczuk, Magdalena Drączkowska, Kinga Siedlecka, Agata Emerle i Katarzyna Jarawka. Opiekunem zespołu SP Moniatycze była Małgorzata Mizerska, a punkty zdobywali: Adrian Frankiewicz, Katarzyna Kot, Patrycja Sudoł, Kinga Sowa i Kamil Żuraw.

Na podium stanęły również drużyny z hrubieszowskich „podstawówek”. Zespół szkoły nr 3 zajął drugie miejsce, a SP 1 stanął na trzecim miejscu podium.

Indywidualnie najlepsza była Agata Emerle z Honiatycz. Drugie miejsce przypadło Edycie Komzie z SP 1 w Hrubieszowie, natomiast trzecie – Katarzynie Tokarz ze szkoły nr 3 również z Hrubieszowa.

Wiedzę uczniów o „Hubalu” oceniało jury w składzie: Wojciech Antoniuk i Jolanta Głowacz ze Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem”, Jolanta Harasymiuk z Gimnazjum nr 3, Jolanta Janiec z Biblioteki Miejskiej oraz Elżbieta Telega-Niemczyk z Urzędu Miasta w Hrubieszowie.

Uroczyste wręczenie nagród i podsumowanie konkursu odbędzie się 29 kwietnia podczas akademii z okazji 71 rocznicy śmierci majora Henryka Dobrzyńskiego „Hubala”.

Międzyszkolny Konkurs Historyczny zorganizowali: Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem”, Burmistrz Hrubieszowa i Szkoła Podstawowa nr 3.

***

Źródło:
www.ias24.eu