13 kwietnia 2024

Wypadek i dachowanie w Mołodiatyczach [ZDJĘCIA]

Dziś doszło do groźnego wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych w Mołodiatyczach, w gminie Trzeszczany.

– W dniu 9.03.2023 nasza jednostka została zadysponowana przez stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej do wypadku drogowego w Mołodiatyczach – relacjonują druhowie z OSP w Mołodiatyczach. – W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy marki Audi i Fiat.

– W dniu 09.03.2023 roku o godzinie 12:52 na Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Hrubieszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Mołodiatycze – informuje st. kpt. Marcin Lebiedowicz z KPPSP w Hrubieszowie. – Po dojeździe na miejsce zdarzenia, strażacy zastali zderzenie dwóch samochodów osobowych na środku pasa jezdni. Jeden pojazd leżał na dachu, a drugi w odległości 100 metrów znajdował się na kołach na drodze.

­

Osoby uczestniczące w zdarzeniu, samodzielnie opuściły pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych. W zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana i zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Druga osoba, która kierowała pojazdem, nie uskarżała się na żadne dolegliwości i została na miejscu zdarzenia. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania, stabilizacji pojazdu i zebraniu płynów eksploatacyjnych z drogi – dodaje st. kpt. Marcin Lebiedowicz.

Prawdopodobnie przypuszczalną przyczyną zdarzenia – jak informują strażacy – było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

W akcji na miejscu wypadku uczestniczyły – Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, 3 jednostki JRG Hrubieszów, OSP Trzeszczany oraz OSP Mołodiatycze – łącznie w działaniach udział wzięło 20 strażaków.

Straty wstępnie oszacowano na 23 tys. zł. Interwencja trwała prawie 4 godziny.źródło i fot. OSP w Mołodiatyczach / FB, KPPSP w Hrubieszowie / info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, fot. str. Kamil Rymowicz


Zobacz też:

Hrubieszów: Wiózł kota w bagażniku, a następnie wyrzucił go w lesie

Hrubieszów: Wiózł kota w bagażniku, a następnie wyrzucił go w lesie


Zerknij na Instagram →