Wypadek w rozlewni gazu

W czasie rutynowego patrolu hrubieszowscy strażnicy miejscy zauważyli na terenie rozlewni gazu przy ul. Piłsudskiego wydobywający się z cysterny gaz. Przy bramie wjazdowej zauważyli rannego pracownika rozlewni.

Reklamy

Bez zwłoki powiadomili o tym fakcie policję oraz inne służby oraz udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu. Policja po podjęciu czynności ustaliła, że czterech sprawców po wtargnięciu na teren rozlewni i obezwładnieniu pracownika uszkodziło zawór na jednej ze stojących na bocznicy cystern z gazem.

Na skutek uszkodzenia zaworu doszło do niekontrolowanego wycieku gazu. Trzej sprawcy w wyniku wypadku zostali ranni. Pozostały oddalił się w kierunku ul. Gródeckiej.

Przybyła na miejsce zdarzenia straż pożarna ewakuowała rannych ze strefy zagrożenia i zneutralizowała miejsce wycieku gazu. Pogotowie udzieliło pomocy poszkodowanym, po czym odwiozło ich do szpitala. Policja oraz straż graniczna zabezpieczyły i odizolowała zagrożony teren.

W międzyczasie, po penetracji rejonu ul. Gródeckiej, uciekający sprawca został zatrzymany przez patrol policji. W jego poszukiwaniach brała również udział straż graniczna.

***

Według takiego scenariusza przebiegły w piątek 19 września coroczne zintegrowane ćwiczenia powiatowych służb mundurowych i sztabów reagowania kryzysowego.

zobacz zdjęcia >>