Wypadek z promilami

Wczoraj w miejscowości Honiatycze – Kolonia doszło do wypadku drogowego. Jak ustalili policjanci 29-letni kierujący Audi, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu a następnie dachował. Jak się okazało miał ponad 2, 5 promila alkoholu w organizmie oraz dodatkowo posiada orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 13:00 w miejscowości Honiatycze – Kolonia.

Jak ustalili policjanci 29-letni kierujący zamieszkały gm. Werbkowice kierując Audi na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, a następnie dachował.

Po przebadaniu kierującego na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że ma ponad 2,5 promila. 44-letni pasażer, który podróżował z kierującym doznał licznych ran twarzy i uskarżał się na bóle w klatce piersiowej. Natomiast kierujący posiadał liczne rany twarzy oraz lewej ręki. Obaj mężczyźni pozostali w szpitalu.

Jak ustalili policjanci, 29-latek dodatkowo posiada orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do grudnia 2012 roku.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów 29-latek odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem to wielka odpowiedzialność, zarówno za siebie jak i za innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.

***

Źródło:
KPP w Hrubieszowie
mł. asp. Edyta Krystkowiak