Wyposażenie sal crossfit

Niewiele osób wie, że crossfit nie jest typową siłownią czy salą treningową. Crossfit zostało powołane na potrzeby treningów dla policjantów, strażaków, a także wojska marines w Stanach Zjednoczonych. Typy stosowanych tam treningów zyskały sobie wielu zwolenników, dzięki czemu ten rodzaj treningu został szybko rozpowszechniony na ludność cywilną i z rozmachem wszedł do ogólnodostępnych siłowni. Ze względu na swój charakter, sprzęt do ćwiczeń również jest specyficzny, wymagający osobistego zaangażowania się w treningi.

Reklamy

 

Najważniejsze elementy wyposażenia sali crossfit

Jednym z drobniejszych sprzętów wyposażenia crossfit są piłki – także lekarskie, liny i taśmy TRX – przyrządy te służą głównie do doskonalenia wytrzymałości, wzmacniania mięśni, zwiększania siły i szybkości.
Innymi sprzętami ćwiczącym siłę i wytrzymałość są hantle kettlebell, kółka gimnastyczne z pasami, gryfy olimpijskie, sztangi i bumpery, a także skrzynia do wskoków i ławka treningowa. Bardzo pomocną w ćwiczeniu mięśni nóg jest skrzynia do wskoków na powierzchnię i poza skrzynię. Treningi ze skrzynią rozwijają skoczność, utrzymanie równowagi, szybkość oraz kontrolę nad koordynacją ruchów.

Profesjonalny sprzęt dla zaawansowanych uczestników – wyposażenie crossfit

Do profesjonalnych urządzeń, użytkowanych przez zawodowców, można zaliczyć:
– sanki – służą do ciągnięcia i pchania z kontrolowanym obciążeniem, sprzęt ten wyrabia siłę, zwinność i szybkość.
– ergometr wioślarski -to rodzaj atrapy łodzi wiosłowej – pomaga skoordynować ruchy, ćwiczy siłę i wytrzymałość mięśni ramion i nóg,
– rower napowietrzny treningowy – to nieco inna wersja rowerka treningowego stacjonarnego. Ten model zaopatrzony jest w przednie koło, a specjalna, dobrze przemyślana konstrukcja roweru pozwala na efektywniejsze ćwiczenia
– wielofunkcyjna brama do ćwiczeń – to rodzaj połączonych ze sobą drabinek z umocowanymi hakami do zawieszenia worków bokserskich, stojakami na hantle, tarczą do ćwiczeń z piłką, uchwytami na sztangi, półkami i inne uchwyty. Brama służy do treningu kompleksowego, złożonego z wielu elementów.

Wyposażenie crossfit – https://thornfit.pl/

Sprzęt używany do treningów crossfit to urządzenia wykonane z najwyższej jakości materiałów. Ze względu na przewidywane obciążenia, każde z urządzeń ma wymagane atesty i certyfikaty.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)