Wyprawka dla Żaka – zbiórka przyborów szkolnych i pieniędzy dla uczniów z ubogich rodzin

W dniach 16-17 września w wybranych sklepach sieci „Stokrotka” w całej Polsce odbędzie się zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. Dodatkowo zbierane będą środki finansowe, z których zostaną ufundowane wyprawki szkolne. Organizatorem zbiórki jest Polski Czerwony Krzyż.

Reklamy


Co zbieramy?

Przybory szkolne: długopisy, kredki świecowe, pastele, kredki ołówkowe, farby plakatowe, akwarele, ołówki, piórniki, gumki do ścierania, bloki techniczne, rysunkowe, bloki kolorowe, zeszyty, flamastry, kleje, pędzelki, plastelinę, linijki, ekierki, cyrkle, kątomierze, nożyczki, plecaki, worki na obuwie, kubki, książki etc., a także środki finansowe (na podstawie pozwolenia nr 2015/803/OR).

Reklamy

Zbiórkę przeprowadzą wolontariusze PCK – uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wyposażeni będą w identyfikatory umożliwiające ich identyfikację.

„Wyprawka dla żaka” jest autorską kampanią Polskiego Czerwonego Krzyża, zorganizowaną po raz pierwszy w Łodzi w 2000 roku, której celem jest wyposażenie potrzebujących dzieci w wyprawki szkolne. Od kilku lat do akcji włącza się sieć sklepów Stokrotka. Dzięki jej społecznemu zaangażowaniu, PCK ma nadzieję przygotować w tym roku jeszcze większą liczbę wyprawek szkolnych.

W ubiegłym roku w sklepach Stokrotka w woj. lubelskim zebraliśmy artykuły szkolne o wartości 13 257,52 zł oraz środki finansowe w kwocie 11 244,48 zł. Zebrane przybory i środki w całości przeznaczono na ufundowanie wyprawek dla dzieci z ubogich rodzin z naszego województwa.


***


Przybory szkolne oraz datki do puszek w ramach zbiórki „Wyprawka dla Żaka” prowadzonej przez Polski Czerwony Krzyż we współpracy z siecią „Stokrotka”, zbierane będą w dn. 16-17 września w Hrubieszowie, w następujących lokalizacjach:

– ul. Piłsudskiego 55

– ul. Prosta 1.