Wyrzucali papierosy z jadącego pociągu. Zatrzymali ich funkcjonariusze z Hrubieszowa

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Hrubieszowa oraz Krajowej Administracji Skarbowej podczas wspólnie prowadzonych działań, zatrzymali papierosy o wartości prawie 200 tys. zł. Do sprawy zatrzymano cztery osoby, które odpowiedzą za popełnienie przestępstwa karno – skarbowego.

Reklamy

 

29 stycznia, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Hrubieszowa prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami z wydziału operacyjno – śledczego NOSG oraz służby celno – skarbowej. Monitorowano przejazd pociągu towarowego, który wjechał z terytorium Ukrainy do Polski.

W pobliżu miejscowości Jarosławiec w powiecie zamojskim, funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn – Polaka i trzech Ukraińców. Wyrzucali oni z jadącego pociągu nielegalne papierosy pochodzące z przemytu.

Kontrabandę ukryto na terytorium Ukrainy, w ładunku rudy żelaza jeszcze. Przemytnicy, wykorzystując moment, w którym pociąg zwalniał przy przejeździe kolejowym, weszli na jadące wagony składu. Po wydobyciu pakietów z nielegalnymi papierosami, wyrzucali je wzdłuż linii kolejowej.

Funkcjonariusze zatrzymali całą czwórkę w momencie ładowania kontrabandy do samochodu. Na miejscu, zabezpieczono ponad 14 tys. paczek papierosów bez polskich oznaczeń akcyzy o wartości prawie 200 tys. zł.  Papierosy były spakowane w kartonowe pudła i owinięte czarną folią.

Zatrzymany mieszkaniec powiatu lubartowskiego oraz trzech obywateli Ukrainy, odpowiedzą za przestępstwo karno – skarbowe. Obcokrajowcy zostaną też wydaleni z Polski z zakazem ponownego wjazdu. Dwóch z nich nie będzie mogło wjechać ponownie do Polski przez dwa lata, zaś jeden przez rok.

 

info i fot. NOSG

 


 

Zobacz też:

POWIAT – Gmina Horodło: Czterech przemytników zatrzymanych na gorącym uczynku, wykryła ich kamera termowizyjna

REGION – Chcieli dotrzeć do Francji lub Anglii, a jechali do Rosji. Pięciu migrantów ukrytych w naczepie tira