19 maja 2024

Wysokie miejsca lekkoatletów Unii Hrubieszów na Halowych Mistrzostwach Polski. Złoty medal Bartka Kitlińskiego [ZDJĘCIA]

W Halowych Mistrzostw Polski Juniorów wystartowała czwórka zawodników MKS Unii Hrubieszów, wszyscy na dystansie 400m. Rewelacyjnie spisał się podopieczny trenera Tomasza Magdziaka Jan Śmietanka, który w eliminacjach poprawiając rekord powiatu awansował do Finału A zajmując w nim 4 miejsce. Bartosz Kitliński udźwignął rolę faworyta i pewnie zdobył złoty medal na dystansie 800 m.

Z Unii:

4 miejsce Jan Śmietanka 400 m – 50,28, el. 49,40

6 miejsce sztafety 4x400m Mix. – 4:03,36 min (rekord powiatu)

­

Sztafeta wystąpiła w składzie:

Jan Śmietanka,

Milena Stasiak,

Karol Mróz,

Kinga Czerwińska.

Na 19 miejscu uplasowała się Milena Stasiak, która po odważnym biegu poprawiła rekord życiowy (64.14).

Także nowy rekord życiowy ustanowił Karol Mróz (57.91), który uplasował się na 26 miejscu.

Kinga Czerwińska walcząca z problemami zdrowotnymi uplasowała się na 23 miejscu (72,35).

­

Z Facebooka Unii:

Czwarte miejsce Jana Śmietanki w finale Halowych Mistrzostw Polski U20 w biegu na 400m. Mówi się, że to najgorsze miejsce dla sportowca, mimo wszystko Janek rozpoczynał rywalizację z 8 wynikiem, a wraca z 4, najbardziej cieszy bardzo dobry rekord życiowy, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. (mak – Janek jeszcze w 2024 r. będzie juniorem).

­

mak:

W zawodach zabrakło ubiegłorocznego Mistrza Polski Juniorów młodszych w biegu na 60 m przez płotki Kacpra Chmielewskiego (kontuzja) oraz Kacpra Pańko, który miał szansę na medal w juniorach młodszych na 300 lub 600 m, niestety przerwał treningi (cały czas liczę, że wróci).

­

***

­

AZS UMCS Lublin

Jedyny ZŁOTY MEDAL dla: AZS UMCS LUBLIN, MIASTA LUBLINA, WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

Za nami ostatni dzień zmagań w ramach PZLA Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 w Rzeszowie

Turniej kończymy w bardzo dobrym nastroju, ponieważ nasz zawodnik Bartosz Kitliński z czasem 1:53.02 wygrał w konkurencji 800m w kategorii wiekowej u20. Bartosz w eliminacjach i finale prowadził bieg od startu do mety. Składamy gratulacje Bartoszowi Kitlińskiemu, który został dziś w Rzeszowie złotym medalistą Halowych Mistrzostw Polski U20 w biegu na 800 metrów.

­

Piotr Kitliński

Wspaniale jest być przy tym, kiedy syn – zawodnik zdobywa medal. Stres dla trenera, gdy jego zawodnik startuje jest wielki, rodzic kibicujący dziecku przeżywa to bardzo. To jest nic w przypadku, gdy trenerem i rodzicem jest ta sama osoba. Stres jest przeogromny, chociaż może czasami tego nie widać. Pozdrawiam wszystkich trenerów-rodziców.

­

mak

W Spale 11.02.2023 r. starszy brat Bartka Michał w dobrze obsadzonym biegu na 800 m po pasjonującym finiszu zajął 3 lokatę wyrównując rekord życiowy 1:49,85 min i wyprzedził brata w tabelce (1:50,01). A już w sobotę i niedzielę Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. Będzie transmisja na TVP Sport.