Wystawa coraz bliżej

Przypominamy, że 10 marca 2006 r. w Muzeum w Hrubieszowie odbędzie się otwarcie wystawy pt. „Hrubieszowskie tradycje sportowe”.

Reklamy

br />Od miesiąca zbierane są związane z tą dziedziną eksponaty. Jest już bardzo dużo zdjęć, medali, proporczyków, pucharów, żetonów, sprzętu, plakatów, wycinki z prasy, dyplomów itp. Od klubów przedwojennych takich jak: Strzelec, Sokół, Wojskowy Klub Sportowy i powojennych: AKS, Grom, Ogniwo, Sparta, Spójnia, Gwardia itd. i obecne Unia, UKS „Ogólniak” oraz UKS „Grześ”. Ze szkół ZS 2, Gimn. i SP 2, SP 1. Z dyscyplin sportowych to: piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna. lekkoatletyka, podnoszenie ciężarów, pływanie, szermierka, tenis stołowy, brydż, unihokej, jazda konna, koszykówka.

Bardzo wdzięczni jesteśmy najstarszym żyjącym w Hrubieszowie sportowcom za włączenie się do naszej wystawy, takim jak: T. Nowosad, R. Romański, Zb. Piwkowski, K. Szlachta, R. Cyganowski, K. Szymanik – Bajurka, W. Pasierb – Borsukiewicz, B. Borsukiewicz i tym młodszym.

Jednak dalej czekamy na pozostałych, którzy zdecydują się na dostarczenie do Muzeum swoich pamiątek sportowych, za co organizatorzy będą bardzo wdzięczni a zwiedzający zachwyceni.

MAK