Wystawa z dostawą w Hrubieszowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie będzie lokalnym organizatorem ogólnopolskiego projektu „Wystawa z dostawą – działania terenowe” realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”.

Reklamy

 

Jakie są skutki odpowiadania na ciekawą ofertę zamieszczoną w sieci?

Ryzykujesz, odpowiadasz, przechodzisz rekrutację i masz!  Co? Ogólnopolskie wydarzenie realizowane przez najlepszych animatorów kultury z Warszawy! Do Hrubieszowa – małego miasteczka na kresach Polski przyjeżdża WYSTAWA Z DOSTAWĄ – działania terenowe. A na jakie ogłoszenie odpowiedziała Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie ? Oto treść, obok której nie dało się przejść obojętnie:

Reklamy

Prowadzisz instytucję kultury, organizację pozarządową, bibliotekę, świetlicę w małej miejscowości lub znasz takie miejsce? 

Szukasz nowoczesnych pomysłów na urozmaicenie swojej oferty kulturalnej? 

Chciałbyś poznać nowe narzędzia do aktywnej pracy w Twojej społeczności?

Zgłoś się do projektu Towarzystwa “ę” – „Wystawy z Dostawą – działania terenowe”. 

Spośród zgłoszeń wyłonimy 4 instytucje, którym dostarczymy pakiet narzędzi do samodzielnej prezentacji wystawy sztuki współczesnej i profesjonalne wsparcie animacyjne.

 

Czym dokładnie są Wystawy z Dostawą?

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” obserwuje rzeczywistość i przygląda się nowym zjawiskom w kulturze. Szukają nieszablonowych rozwiązań i pomysłów na działania. Jednym z ich najważniejszych celów, jest projektowanie użytecznych narzędzi, które wspierają kadry kultury.

Dlatego powstało narzędzie „Wystawy z Dostawą – sztuka do samodzielnego użycia” – prostametoda wykorzystująca reprodukcje wybranych dzieł sztuki współczesnej do działań animacyjnych w lokalnych społecznościach. Taka forma może być pierwszym krokiem do kontaktu ze sztuką i skutecznym narzędziem do pracy dla animatorów poszukujących nowych form działania.

Hrubieszów będzie gościł dwóch Latających Animatorów Kultury przez dwa dni. Pierwsze warsztaty (30 X 2017) przeprowadzone zostaną z kadrami kultury z hrubieszowskich instytucji (biblioteka, HDK, muzeum i.in.), drugiego dnia (31 X 2017) organizatorzy zaprosili na warsztaty społeczność lokalną. Będzie to 20 osobowa grupa połączonych sił pOBUDZONYCH i seniorów. Przygotujemy niespodziankę dla mieszkańców miasta. Jak będzie wyglądała, o tym wkrótce.

 

Organizator: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”;  lokalnie: Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie.

“Wystawy z Dostawą – działania terenowe” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2017.

Narzędzie “Wystawy z Dostawą – sztuka do samodzielnego użycia” Towarzystwo stworzyło dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Orange w ramach programu Pracownie Orange.

Partnerzy merytoryczni projektu: Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki oraz Centrum Cyfrowe Projekt: Polska.