XI Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Powiatu Hrubieszowskiego

Powiat hrubieszowski

Reklamy

Publikujemy listę zawodników i trenerów nominowanych w „XI Plebiscycie na Najlepszego Sportowca i Trenera Powiatu Hrubieszowskiego” oraz zachęcamy do głosowania na swoich ulubieńców.

***

Do głosowania zachęca również Starosta Hrubieszowski:

Szanowni państwo!

W dniu dzisiejszym rusza ,,XI Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Powiatu Hrubieszowskiego w 2009 r.” Organizowany przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie oraz redakcję Dziennika Wschodniego.

Niech nasz udział poprzez oddany głos w plebiscycie będzie wyrazem uznania i szacunku dla zawodników i trenerów z terenu naszego powiatu. Niech każdy wypełniony przez państwo kupon potwierdzi nasze życzenia dalszych sukcesów oraz będzie najlepszym podziękowaniem za trud włożony w treningi oraz za osiągnięcia sportowe z których mogliśmy się wspólnie cieszyć w 2009 roku.

Mamy nadzieję, udział w naszym plebiscycie , który już po raz jedenasty , organizujemy wspólnie z redakcją Dziennika Wschodniego, będzie szczególnie motywujący dla młodych sportowców, którzy dopiero rozpoczynają swą sportową karierę.

Przez najbliższe trzy tygodnie na łamach Dziennika Wschodniego będziemy mogli oddać głos na 34 zawodników i 10 trenerów zgłoszonych przez kluby sportowe.

Życzmy wszystkim nominowanym wysokich miejsc w plebiscycie, a także, aby w 2010 roku spełniły się ich sportowe marzenia i abyśmy mogli w przyszłym roku również wspólnie cieszyć się z sukcesów naszych reprezentantów.

Z wyrazami szacunku
Starosta Hrubieszowski

***

ZASADY GŁOSOWANIA W „XI PLEBSCYCIE NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA I TRENERA POWIATU HRUBIESZOWSKIEGO”

Głosowanie trwa od 7 marca do 27l marca 2010 r.
1. Kupony należy przesyłać naklejone na karty pocztowe lub w kopertach.
2. W jednej kopercie może znajdować się dowolna liczba kuponów.
3. Za ważny uważa się kupon, który:
a) jest oryginalny (wycięty z Dziennika Wschodniego) i czytelnie wypełniony;
b) zawiera 10 nazwisk sportowców i 5 trenerów, którzy znaleźli się na oficjalnej liście kandydatów;
c) zostanie terminowo dostarczony do redakcji Dziennika Wschodniego, ul. Grecka 6 (Hotel Renesans), 22-400 Zamość, bądź Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie, ul. Narutowicza 34, 22 – 500 Hrubieszów; z dopiskiem na kopercie PLEBISCYT 2009 (w przypadku kuponów nadesłanych pocztą decyduje data stempla pocztowego – 27 marca 2010 r.).
4. Zawodnik umieszczony na pierwszym miejscu na kuponie otrzymuje 10 pkt, drugi 9 pkt itd. aż do 1 pkt za dziesiąte miejsce
5. Szkoleniowiec umieszczony na pierwszym miejscu na kuponie otrzymuje 5 pkt, drugi 4 pkt itd.
6. O kolejności w końcowej klasyfikacji plebiscytu decyduje łączna suma punktów uzyskanych przez poszczególnych sportowców i trenerów na wszystkich nadesłanych ważnych kuponach
7. W losowaniu nagród biorą udział tylko ważne kupony.

***

KANDYDACI DO „XI PLEBISCYTU NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA I TRENERA POWIATU HRUBIESZOWSKIEGO W 2009 ROKU”

ZAWODNICY

1. Baran Wojciech
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – piłka nożna;
osiągnięcia :
 Obrońca juniorów młodszych, bardzo pracowity i mocny zawodnik;

2. Barczuk Grzegorz
Klub sportowy –
dyscyplina sportu – piłka siatkowa;
zam. – gm. Horodło;
osiągnięcia:
 VII miejsce w III lidze grupa A, Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie
 V miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w piłce siatkowej szkół ponad gimnazjalnych.

3. Bury Ireneusz
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – piłka nożna;
osiągnięcia :
• Pomocnik I zespołu piłki nożnej – doświadczony i sumienny, jest bardzo lubiany w druzynie;

4. Chudzik Dorota
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów;
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
 Złoty Medal w rwaniu za wynik 59 kg na Mistrzostwach Polski Seniorek
 II miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
 III miejsce na  I miejsce drużynowo na Turnieju Nadziei Olimpijskich

5. Doroszczuk Magda
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów;
dyscyplina sportu – Lekka atletyka (skok w dal);
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
 Czołowa zawodniczka w kraju w skoku w dal;
 Zawodniczka kadry wojewódzkiej
 posiada II klasę sportową

6. Dubiel Arkadiusz
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów;
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów;
zam. – gm. Hrubieszów;
osiągnięcia:
 II miejsce na Mistrzostwach Polski LZS Seniorów
 I miejsce Ogólnopolskich Igrzyskach LZS
 II miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23
 posiada I klasę sportową

7. Dźwierzyński Kacper
Klub sportowy – ,,Kresy’ Dołhobyczów;
dyscyplina sportu –piłka siatkowa
zam. gm. Dołhobyczów
osiągnięcia:
 VII miejsce w III lidze grupa A, Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie
 V miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w piłce siatkowej szkół ponad gimnazjalnych
 Najlepszy siatkarz Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn – edycja II

8. Galej Mateusz
Klub sportowy – Uczniowski Klub Sportowy „Grześ” w Hrubieszowie
dyscyplina sportu – unihokej;
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
 Wieloletni uczestnik wielu imprez o zasięgu ogólnopolskim
 reprezentant klubu LUKS ,,Grześ’’ na Mistrzostwach Polski Juniorów Starszych
 jeden z wyróżniających się obrońców w lidze juniorów starszych w sezonie 2008/2009

9. Hojda Maja
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów;
dyscyplina sportu – Lekka atletyka (biegi);
zam. – gm. Hrubieszów;
osiągnięcia:
 VI miejsce w biegu na 1500 m na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży ;
 VII miejsce w biegu na 2000 m na Mistrzostwach Polski Juniorów ;
 czołowa zawodniczka województwa z biegach średnich

10. Artur Jabłoński
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy ,,Unia’’ Hrubieszów
Zamieszkały – Horodło
Dyscyplina sportu- Lekka atletyka (biegi);
osiągnięcia:
– czołowy biegacz w Polsce w międzynarodowych biegach ulicznych;
 I miejsce w biegu Wedla w Warszawie ;
 I miejsce w biegu w Stoczku Łukowskim;
 VI miejsce w półmaratonie w Wiązowni;
 II miejsce w Biegu Pierwiosnka w Leszkowicach;
 V miejsce w Biegu dookoła Zoo w Warszawie ;
 II miejsce w Biegu Lewarta w Lubartowie;
 IV miejsce w Biegu Cukrownika w Werbkowicach;
 II miejsce w Hajnówce w półmaratonie;
 II miejsce w Chodlu w Wiosennych Biegach Przełajowych;
 IV miejsce w Biegu Herbowym w Hrubieszowie;
 III miejsce w Biegu Solidarności w Lublinie ;
 III miejsce w Biegu Ekologicznym w Urszulinie ;
 II miejsce w Biegu Marszałka w Sulejówku;
 V miejsce w Chełmie w Biegu o Puchar Prezydenta Miasta ;
 III miejsce w Biegu po uśmiech w Kraśniku;
 II miejsce w Nocnym Biegu Powstania Warszawskiego w Warszawie;
 I miejsce w Biegu im. ks. Stanisława Brzóski w Łukowie;
 III miejsce w Biegu Unii Horodelskiej na trasie pół maratonu;
 IV miejsce w Biegu Sobiborskim;
 VII miejsce w Biegu przełajowym w Biłgoraju;
 I miejsce w Adamowie – I Adamowska Dziesiatka;
 I miejsce w II Biegu Papieskim;

11. Kaczanowski Damian
Klub sportowy – Uczniowski Klub Sportowy „Grześ” w Hrubieszowie
dyscyplina sportu – unihokej;
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
 brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów Starszych;
 zdobywca największej ilości bramek po rundzie zasadniczej ;
 bardzo utalentowany zawodnik;

12. Kamys Sławomir
Klub sportowy – ,,Kresy’’ Dołhobyczów
dyscyplina sportu – piłka siatkowa
zam. gm. Dołhobyczów
osiągnięcia:
 miejsce w III lidze grupa A, Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie
 V miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w piłce siatkowej szkół ponad gimnazjalnych
 Najlepszy siatkarz rundy I Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn – edycja III

13. Artur Kern
Klub sportowy- Miejski Klub Sportowy ,,Unia’’ Hrubieszów
Dyscyplina sportu– LA, biegi uliczne
Zamieszkały – Hrubieszów
osiągnięcia :
 posiadał najlepszy wynik w kraju w hali na dystansie 5000 m;
 czołowy biegacz w Polsce w międzynarodowych biegach ulicznych;
 I miejsce w Biegu Herbowym w Hrubieszowie;
 II miejsce w Biegu Solidarności w Lublinie ;
 II miejsce w Biegu z okazji Dnii Chełma;
 I miejsce w w biegu na 1 km podczas memoriału H . Wiśniewskiego;
 I miejsce w Międzynarodowym Biegu Ulicznym w Sadku na dystansie 10 km;
 III miejsce w biegu na 10 km w Sokołowie Małopolskim;
 VII miejsce w biegu na 9,5 km w Karpaczu;
 XI miejsce w biegu na dystansie 15 km w Jaworznie;
 I miejsce w biegu na dystansie 5 km w Krasnem;
 VI miejsce w biegu na dystansie 9,350 m w Gdańsku ;
 II miejsce w biegu na dystansie 10 km w Brodach ;
 VI miejsce w maratonie w USA;

14. Kondziołka Marcin
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów;
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów;
zam. – gm. Trzeszczany;
osiągnięcia:
 I miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23
 II miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów
 Złoty medal w rwaniu za wynik 95 kg ;
 IV miejsce na Mistrzostwach Unii Europejskiej do lat 23;
 I miejsce na Mistrzostwach Polski LZS Seniorów
 I miejsce na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS
 posiada klasę mistrzowską krajową

15. Krygiel Patryk
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – piłka nożna;
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
 Napastnik juniorów młodszych –wielki talent, doskonały technik

16. Lalik Kamil
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów;
zam. – gm. Hrubieszów
osiągnięcia:
 II miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 20;
 II miejsce na Mistrzostwach Polski LZS do lat 20;
 posiada II kasę sortową;

17. Lalik Sylwia
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów;
zam. – gm. Hrubieszów;
osiągnięcia:
 III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów;
 posiada I klasę sportową;

18. Lebiedowicz Marcin
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – piłka nożna;
osiągnięcia:
 Jeden z bardziej doświadczonych zawodników , może grać na każdej pozycji;

19. Łysiak Wojciech
Klub sportowy – GLKS „Płomień – Spartan” w Nieledwi
dyscyplina sportu – piłka nożna;
wiek – 30 lat,
zam. – gm. Trzeszczany;
osiągnięcia:
 jeden z najlepszych piłkarzy klubu.

20. Mizdal Ewa
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów;
zam. – gmina Hrubieszów;
osiągnięcia:
 I miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23 ;
 I miejsce na Mistrzostwach Unii Europejskiej do lat 23;
 Rekord Unii Europejskiej w podrzucie w kat. 69 kg ;
 I miejsce Mistrzostwa Polski Seniorek ;
 I miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23 ;
 I miejsce na Mistrzostwach Polski LZS;
 V miejsce na Mistrzostwach Europy Seniorek ;
 XI miejsce na Mistrzostwach Świata Seniorek ;
 ZKC E –mail International Club Tournament na dzień 30.04. 2009 r. I miejsce na świecie
 Najlepszy w Polsce w kat. 69 kg wynik 218 kg i kat 75 kg 216 kg
 posiada mistrzowską międzynarodową klasę sportową.

21. Płandowski Piotr
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu –piłka nożna ;
osiągnięcia :
 bramkarz I zespołu – największe odkrycie w drużynie , pracowity i lubiany przez kolegów

22. Powęzka Bartłomiej
Klub sportowy – Uczniowski Klub Sportowy „Grześ” w Hrubieszowie
dyscyplina sportu – unihokej;
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
 brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów Starszych,
 gra w drużynie seniorów

23. Pyrz Ewelina
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów;
zam. – gm. Horodło
osiągnięcia:
 II miejsce na Mistrzostwach Polski LZS do lat 20;
 IV miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorek do lat 20.
 posiada II klasę sportową

24. Sarzyński Adam
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów;
zam. – gm. Hrubieszów;
osiągnięcia:
 I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 20;
 III miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów;
 V miejsce w Pucharze Państwa Nadbałtyckich;
 II miejsce na Mistrzostwach Polski LZS do lat 20;
 I miejsce na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS
 posiada I klasę sportową.

25. Sołtys Marta
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów;
zam. – gm. Horodło
osiągnięcia:
 IV miejsce na Mistrzostwach Polski LZS do lat 18 ;
 IV miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży ;
 IV miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorek do lat 17 ;
 posiada III klasę sportową;

26. Ślązak Mateusz
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – piłka nożna;
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
 Kapitan I zespołu piłki nożnej Unii Hrubieszów- pozycja obrońca.

27. Teterycz Aneta
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – Lekka atletyka (biegi);
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
 Najlepsza sprinterka Unii Hrubieszów
 Zawodniczka kadry wojewódzkiej
 posiada II klasę sportową

28. Tyrka Damian
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – piłka nożna;
zam. – gm. Werbkowice;
osiągnięcia:
 Obrońca juniorów młodszych, zawodnik posiada znakomite warunki fizyczne, wielki talent

29. Ulanicka Marianna
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – Lekka atletyka ( biegi);
zam.- gm. Horodło;
 VI miejsce na Przełajowych Mistrzostwach Polski LZS ;
 Czołowa zawodniczka w biegach średnich ;

30. Unkiewicz Marta
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – podnoszenie ciężarów;
zam. – gm. Hrubieszów;
osiągnięcia:
 IV miejsce na Mistrzostwach Polski do lat 20
 posiada II klasę sportową

31. Wąsiel Józef
Urodzony 1947 r.
Reprezentant – Mircza
Zamieszkały – Mircze
Dyscyplina – LA, rzuty
osiągnięcia :
• IV miejsce w Halowych Mistrzostwach Europy Weteranów we Włoszech w pchnięciu kulą
• Dwukrotny brązowy medalista Halowych Mistrzostw Polski Weteranów w pchnięciu kulą i rzutem ciężarkiem
• Brązowy medalista Mistrzostw Polski Weteranów w pchnięciu kulą, oraz piąty w rzucie młotem i szósty w rzucie dyskiem

32. Węgor Maciej
Klub sportowy – Uczniowski Klub Sportowy „Grześ” w Hrubieszowie
dyscyplina sportu – unihokej;
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
 brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów Starszych
 Powołany do Reprezentacji Polski Juniorów Starszych z która wystąpił w 2 meczach;
 Zawodnikom początku kariery występuje na pozycji bramkarza ;

33. Wojciechowski Łukasz
Klub sportowy – Uczniowski Klub Sportowy „Grześ” w Hrubieszowie
dyscyplina sportu – unihokej;
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
 uczestnik wielu imprez sportowych o zasięgu ogólnopolskim w tym Mistrzostw Polski Juniorów Starszych dwukrotny brązowy medalista tych mistrzostw;
 w sezonie 2008/2009 powołany do reprezentacji Polski Juniorów Starszych z którą wystąpił w 6 meczach;

34. Grzegorz Wojtiuk
Ur. 1994
Reprezentant – Gimnazjum nr 2 Hrubieszów/ Hrubieszów
dyscyplina sportu – Szachy
Zamieszkały – Hrubieszów
osiągnięcia:
• zwycięzca całego cyklu Grand Prix Lubelszczyzny w kategorii juniorów za sezon 2009 (11 turniejów);
• brązowy medalista Mistrzostw Województwa Juniorów;
•zwycięzca całego cyklu w kategorii Junior Grand Prix o puchar Starosty Hrubieszowskiego i burmistrza Miasta Hrubieszowa;
• czołowy zawodnik różnych turniejów szachowych w juniorach;

***

TRENERZY

1. Czerniak Antoni
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów;
dyscyplina sportu – trener podnoszenia ciężarów;
zam.- gm. Hrubieszów;
osiągnięcia:
• Wieloletni trener sekcji PC Kobiet Unii Hrubieszów – trener Kadry Polski Juniorek do lat 20, może pochwalić się takimi wychowankami jak:
Ewa Mizdal – Młodzieżowa Mistrzyni Europy , Mistrzyni Unii Europejskiej
Dorota Chudzik – V-ce Mistrzyni Polski Seniorek
Sylwia Lalik – Brązowa medalistka Mistrzostw Polski Seniorek

2 . Dąbrowski Krzysztof
Klub Sportowy – Ludowy Uczniowski Klub Sportowy ,, Grześ’’ w Hrubieszowie
dyscyplina sportu – trener unihokeja
zam. – Hrubieszów;
osiągnięcia :
• Założyciel i Prezes Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego,, Grześ’’ w Hrubieszowie. Wychowawca wielu utalentowanych zawodników, medalistów mistrzostw Polski a także reprezentantów Polski z którymi zdobył dwukrotnie brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Juniorów Starszych. Rozpropagował grę w unihokeja która zdobywa coraz więcej zwolenników. Obecnie trener drużyny seniorów LUKS ,, Grześ’’, która występuje w rozgrywkach I Ligi.

3. Greszeta Andrzej
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – trener podnoszenia ciężarów;
zam.- gm. Hrubieszów;
osiągnięcia:
• Trener najmłodszej grupy sekcji PC – znakomity niegdyś ciężarowiec , nauczyciel, posiada dużą wiedze i ma znakomite kontakty z trenującą młodzieżą.

4. Andrzej Jaworski
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – piłka nożna
zam.- gm. Hrubieszów;
osiągnięcia:
• Trener piłki nożnej – prowadzi drużynę Młodzik Młodszy, zajmuje I miejsce.

5. Kulczyński Andrzej
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – trener lekkiej atletyki
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
 Trener sekcji LA – wielki człowiek , doskonały fachowiec od biegów, trenuje min. Agnieszkę Łatkę, Majkę Hojdę , Mariannę Hulanicką .

6 . Magdziak Tomasz
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – trener lekkiej atletyki
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
• Trener sekcji LA – młody ale zdolny trener od sprintów i skoków , trenuje Anetę Teterycz, Magdę Doroszczuk

7 . Nowak Marcin
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – piłka nożna
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
• trener piłki nożnej – prowadzi drużynę Trampkarzy Młodszych – po rundzie jesiennej na 5 miejscu.

8 . Szuper Mirosław
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – piłka nożna
zam. – miasto Hrubieszów;
osiągnięcia:
• Trener Juniorów Młodszych – prowadzi zespól II lidze wojewódzkiej – po rundzie jesiennej 9 miejsce.

9 . Tarnawski Leszek
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – trener podnoszenia ciężarów
zam.- gm. Hrubieszów;
osiągnięcia:
• Wieloletni trener sekcji PC Mężczyzn Unii Hrubieszów – działacz sportowy
Wyszkolił takich zawodników jak:
Marcin Kondziołka – Młodzieżowy Mistrz Polski , V-ce Mistrz Polski Seniorów,
Adam Sarzyński – Mistrz Polski Juniorów brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów

10. Wierzbicki Piotr
Klub sportowy – Miejski Klub Sportowy „UNIA” Hrubieszów
dyscyplina sportu – piłka nożna
zam.- gm. Hrubieszów;
osiągnięcia:
• Trener Juniorów – drużyna w lidze okręgowej , po rundzie jesiennej zajmuje II miejsce.
Prowadzi również grupę Orlików, która znajduje się na 3 miejscu.