XI Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W dniu 20.03.2009 r. w przeddzień kalendarzowej wiosny, mieliśmy przyjemność zobaczenia efektów pracy 8 zespołów z Hrubieszowa (4 grupy) i spoza miasta (4 grupy), które zaprezentowały się w eliminacjach powiatowych XI Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Lublinie.

Prezentowały się następujące grupy: „Wesołe przedszkolaki” – Przedszkole Nr 5 w Hrubieszowie, „Pinokio” grupa młodsza i starsza – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Hrubieszowie, „Żuuk” z HDK oraz „Urwisy” reprezentujące GOK Dołhobyczów i bibliotekę w Przewodowie, „Kociaki” – Szkoła Podstawowa w Podhorcach, „Niezgódki” z Zespołu Szkół Publicznych w Moniatyczach, „Kameleon” z Gimnazjum w Mirczu.

Reklamy

Rada konsultantów powołana została przez organizatora w osobach: Henryk Kowalczyk – przewodniczący WOK Lublin, Emilia Feliksiak – dyrektor HDK, Jolanta Janiec – Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie.

Po obejrzeniu wszystkich teatrów, komisja postanowiła odejść od zwyczajów z poprzednich lat i nie przyznawać, jak było dotychczas, nagród indywidualnych i wyróżnień. Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie ufundowało upominki rzeczowe, które dostały dzieciaki.

Wszyscy biorący udział w Przeglądzie walczyli o nominację do finałowego Festiwalu Najciekawszych Widowisk w Lublinie. Rada konsultantów po obejrzeniu wszystkich Prezentacji postanowiła nominować młodszą grupę „Pinokio” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Hrubieszowie pod kierunkiem Jolanty Podlewskiej, która przygotowała „Bajeczkę o małpce” autorstwa Zofii Wójcik, opracowanie muzyczne – Arkadiusz Mielniczek.

Gratulujemy pani Jolancie Podlewskiej!!!

Opracowała: Ewa Watras

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009