XII Raciborski Rajd Rowerowy w Hrubieszowie

Hrubieszów

Reklamy

W dniach 11-12 lipca 2010 r. kolejny raz gościli w Hrubieszowie rowerzyści już XII Raciborskiego Rajdu Rowerowego Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski.

Na trasie z Zamościa do Hrubieszowa powitali ich rowerzyści ze Stowarzyszenia „Hrubieszów Na Rowerach” i grupa więźniów z Zakładu Karnego w Hrubieszowie.

Pod Hrubieszowskim Domem Kultury rowerzystów powitał Zbigniew Dolecki – Burmistrz Hrubieszowa i Marek Bartkowiak – Z-ca Burmistrza. Witali ich także przedstawiciele Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Lumen”.

Po powitaniu rowerzyści gościli w siedzibie Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Lumen”, gdzie spotkali się z przedstawicielami hrubieszowskiego środowiska trzeźwościowego.

W dalszej kolejności rowerzyści gościli w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie, gdzie spotkali się z osadzonymi skupionymi w Grupie AA „Granica”.

Po południu uczestnicy Raciborskiego Rajdu Rowerowego uczestniczyli we Mszy Świętej w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Na nocleg rowerzystów przyjęło zawsze gościnne Stowarzyszenie Przeciwdziałania Patologiom Społecznym „Kres”.

W dniu 12 lipca rano rowerzystów pożegnał z-ca burmistrza i przedstawiciele stowarzyszeń. Pilotowani przez Policjantów na motocyklach udali się w dalszą drogę do Chełma.

Celem rajdu jest integracja środowisk trzeźwościowych oraz zachęcenie do prowadzenia zdrowego stylu życia. Komandorem oraz pomysłodawcą rajdu jest Marian Niewiadomski z Raciborza.

Życzymy rowerzystom zdrowia i radości z osiągniętego celu.

***

Tekst i foto:
UM w Hrubieszowie

GALERIA »